22 Септември, 2023
0.0241

ТАТКОТО Е ВО МНОГУ СЕРИОЗНА СОСТОЈБА И ПОСТОЈАНО ЈА ДОВИКУВА ЌЕРКАТА - најнови детали после авионската несреќа во Италија

Објавено во: Свет 17 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Стигнаа детали за италијанскиот воен авион. 

Според првите извештаи, до несреќата дошло затоа што авионот влетал во јато птици, а потоа почнал да се губи. Пилотот успеал да се катапултира, а авионот паднал на самиот крај од пистата.

По експлозијата се превртел автомобил во кој се превезувало четиричлено семејство. Родителите успеале да го изведат постариот син на сигурно, но додека се обидувале да го спасат девојчето автомобилот се запалил и не можеле ништо да направат.

Девојчето Лаура (5) починало, а момчето се здобило со тешки изгореници и се наоѓа на одделението за интензивна нега во болницата.

Неговата состојба е многу сериозна и според првите проценки изгорениците покриле 15 отсто од неговата телесна површина.

Таткото на починатото девојче е во болница и цело време ја бара ќерката.

-Многу е вознемирен, мисли само на неа. Рече дека слушнал силен шум – објави директорот на болницата во Торино, каде е сместен.

Директорот на болницата во Торино додал дека мајката на девојчето е во тешка состојба и дека се здобила со изгореници на 13 отсто од површината на телото.

Фото: Принтскрин

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Кадиров: Не ми е јасно зошто би имало гужва дури и во случај на моја болест?

(ВИДЕО) Кадиров: Не ми е јасно зошто би имало гужва дури и во случај на моја болест?

Азербејџан му се извини на Путин за убиството на руските војници во Нагорно - Карабах, нудат уште нешто

Азербејџан му се извини на Путин за убиството на руските војници во Нагорно - Карабах, нудат уште нешто

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЗО ЗА ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК: Правилен третман на хипертензијата може да спречи 76 милиони смртни случаи

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЗО ЗА ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК: Правилен третман на хипертензијата може да спречи 76 милиони смртни случаи

ДАЛИ Е ОВА ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА ЗЕЛЕНСКИ? Слабее западната поддршка за Украина

ДАЛИ Е ОВА ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА ЗЕЛЕНСКИ? Слабее западната поддршка за Украина

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата со житото“

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата со житото“

Загинаа руски војници во Нагорно - Карабах

Загинаа руски војници во Нагорно - Карабах

(ВИДЕО) Изгоре складиште со гориво во Сочи по напад со дрон

(ВИДЕО) Изгоре складиште со гориво во Сочи по напад со дрон

„ВРИЕ“ ВО ЛИБИЈА ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ: Либијците ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна

„ВРИЕ“ ВО ЛИБИЈА ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ: Либијците ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна

Ким Џонг Ун конечно се врати од Русија по денови патување со оклопниот воз

Ким Џонг Ун конечно се врати од Русија по денови патување со оклопниот воз