23 Октомври, 2019
0.0233

ТАВ: Ќе има пушачка соба по пасошката контрола на скопскиот аеродром

Објавено во: Економија 20 Септември, 2019

Ќе има пушачка соба по пасошката контрола на Меѓународниот аеродром Скопје, најавија од Тав Холдинг. Турската компанија која управува со скопскиот и охридскиот аеродром решила да им излезе во пресрет на барањата на оваа група патници. Пушачката зона ќе се прави горе во делот после пасошката контрола, каде од лани има и детско катче.

Од Бодрум, менаџментот на ТАВ најави и други новини и нови инвестиции за аеродромите. Од годинава на целиот аерoдром има повеќе полначи за мобилни телефони. Сани Шенер, главен извршен директор и претседател на Холдингот Тав Аеродроми во едно од најубавите места во Турција денеска со македoнските новинари зборуваше за вкупната инвестиција на Холдингот. Повод е десетгодишнината откако ТАВ управува со македонските аеродроми. 

Шенер откри дека од Македонија ќе побараат концесија за управување со македонските аеродроми за нови 15 години. . 

Ѓ.С.


Можеби ќе ве интересира

ФИТР: Со измените во Среднорочната програма нови можности за македонските компании

ФИТР: Со измените во Среднорочната програма нови можности за македонските компании

Вработените во Државниот завод за ревизија под блокада, испратија писмо во јавноста

Вработените во Државниот завод за ревизија под блокада, испратија писмо во јавноста

Заев: „Гересхајмер“ дојде по потпишаниот протокол со НАТО

Заев: „Гересхајмер“ дојде по потпишаниот протокол со НАТО

Арсов: ФМС на едно место ги нуди сите услуги поврзани со недвижностите

Арсов: ФМС на едно место ги нуди сите услуги поврзани со недвижностите

Што велат текстилните компании за повисок минималец?

Што велат текстилните компании за повисок минималец?

СКОК НА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА: Maкедоцните во август заработувале повеќе од лани истиот период

СКОК НА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА: Maкедоцните во август заработувале повеќе од лани истиот период

Бектеши: Предвремените избори ќе се одразат врз економијата

Бектеши: Предвремените избори ќе се одразат врз економијата

Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава

Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава

ФИРМИТЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ИЗБОРИТЕ - никој нема да работи цела година

ФИРМИТЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ИЗБОРИТЕ - никој нема да работи цела година