20 Мај, 2024
0.0258

ТЕ ЧЕКА ВЕЛИГДЕНСКА СРЕЌА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Објавено во: Мои пари 19 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Придружете се на велигденската забава за целото семејство во Скопје Сити Мол која започнува на 27 април и трае и трае…

Велигден е ден за семејството, а Скопје Сити Мол, во атмосферата на овие празнични денови подготвува забава и дружење за целото семејство. Создадете си незаборавни спомени, оживејте ја радоста и смеата со виор од активности и изненадувања.

Под мотото “Семејно радување, подарок патувањe” на 27 април од 13 до 15 часот, на II кат во детскиот дел, се организира голем семеен тимски предизвик. Неколку семејства ќе се натпреваруваат за главната награда – патување за целото семејство во Аурора Ресорт и Спа, и тоа во неколку круга со луди предизвици; лов на јајца, носење јајца во лажица и скокање во вреќи. Потребно ви е многу тимски и семеен дух, а за возврат добивате часови исполнети со смеа и лудории.

Принципот на пријавување е прв пријавен – прв услужен, а пријавувањето е преку кратката онлајн форма која можете да ја пронајдете со клик ТУКА.

Бидете брзи во пријавувањето, а останатите подгответе се за бодрење и навивање за вашиот омилен семеен тим.

Деновите пред Велигден се резервирани и за неколку работилници во кои ќе можете да ја поттикнете креативноста и усовршите рачната изработка. Првата работилница, на 27 април од 12 до 15 часот е наменета за најмалите. Дечињата ќе имаат можност да фарбаат јајца и да изработуваат и украсуваат хартиени кошници. Препуштете се на имагинацијата и создадете мало ремек дело.

За оние кои се љубители само на декорирањето и имаат посебен дар за украсување, на 28 април и 4 мај, во периодот од 12 до 15 часот, заедно ќе украсуваме велигденски кошници користејќи шарени и интересни материјали и реквизити. Овие работилници за украсување се наменети за родители, заедно со своите дечиња, па така на семејната дружба нема да и има крај.

Но, кој ден и да го посетите молот, ве чека ново изненадување! Затоа, на 30 април и 01 мај, посетителите ќе си добијат и велигденски пакетчиња со бои за јајца, како и чоколадни јајца. Направете си супер предвелигденски шопинг и подгответе се соодветно за празникот со весели бои и чоколада.

Не се двоумете, знаете каде ќе создадете трајни спомени и ќе доживеете нови искуства на забава овие празнични денови. Секој ден ве очекува нешто ново и незаборавно во Скопје Сити Мол.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Една година по вградувањето вештачки колк, 30-годишната Менче е подготвена да трча маратон

Една година по вградувањето вештачки колк, 30-годишната Менче е подготвена да трча маратон

Започнува караванот за финансиско советување на НЛБ Банка

Започнува караванот за финансиско советување на НЛБ Банка

Рекорден број домашни и странски натпреварувачи и два урнати рекорди го одбележаа 12. издание на настанот „Sparkasse Life Прв до врв“

Рекорден број домашни и странски натпреварувачи и два урнати рекорди го одбележаа 12. издание на настанот „Sparkasse Life Прв до врв“

Револуционерните филери на Синклер достапни во Клиника Жан Митрев

Револуционерните филери на Синклер достапни во Клиника Жан Митрев

„Вози право, вози здраво“ осми пат низ скопските улици, регистрацијата веќе е отворена

„Вози право, вози здраво“ осми пат низ скопските улици, регистрацијата веќе е отворена

Women in Business – уникатен бизнис пакет од ПроКредит Банка и ЕБОР за поддршка на жени претприемачи

Women in Business – уникатен бизнис пакет од ПроКредит Банка и ЕБОР за поддршка на жени претприемачи

Вкупно 1650 учесници се натпреваруваа и забавуваа на осмото издание на трката „ХалкЕко Скопје трча 10км“

Вкупно 1650 учесници се натпреваруваа и забавуваа на осмото издание на трката „ХалкЕко Скопје трча 10км“

Лесја Украинка: Москва се обидува да го наруши и дискредитира Самитот за мир во Швајцарија

Лесја Украинка: Москва се обидува да го наруши и дискредитира Самитот за мир во Швајцарија

Промоција на „Шарени ириси“ – новата хибридна инклузивна сликовница во издание на „Арс Ламина“

Промоција на „Шарени ириси“ – новата хибридна инклузивна сликовница во издание на „Арс Ламина“