26 Октомври, 2021
0.0208

ТРЕНДО ЗА ФАКТОР: Секои избори ме прават кандидат за градоначалник

Објавено во: Македонија 22 Јули, 2021

По објавите на повеќе медиуми дека Сашо Мацановски Трендо најверојатно влегува во трка за градоначалник на скопската општина Центар како кандат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, тој за Фактор вели дека тоа не е точно.

-Секои изборни циклуси ме прават кандидат за градоначалник. Но, ниту сме разговарале со партијата, ниту пак ВМРО-ДПМНЕ ме прашале. Јас сум задоволен со тоа што го работам во моментов, така што навистина такво нешто не постои. Дури и се шегував со ваквите информации, напишав не на Центар, туку на Центар Жупа. Aко јас на секои избори можам да бидам ‘изненадување на колото’ и тоа на луѓето да им звучи како нешто ново, тогаш ми е јасно како може бескрајно да се обновуваат ‘надежите од следниот самит на еу’ , вели Трендо за Фактор.

Инаку, според наводите на повеќе медиуми како потенцијален кандидат за оваа позиција се споменува и доктор – специјалист кој високо котира во опозициските партиски редови.


Можеби ќе ве интересира

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада

27 ПАЦИЕНТИ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ПОЧИНАЛЕ ВО НЕДЕЛАТА ОД 15 ДО 21 ОКТОМВРИ: Со кои вакцини биле вакцинирани и кои хронични заболувања ги имале?

27 ПАЦИЕНТИ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ПОЧИНАЛЕ ВО НЕДЕЛАТА ОД 15 ДО 21 ОКТОМВРИ: Со кои вакцини биле вакцинирани и кои хронични заболувања ги имале?

Владата со одлука: Се стопира изградбата на прифатниот центар за странци во Општина Карпош во Бардовци

Владата со одлука: Се стопира изградбата на прифатниот центар за странци во Општина Карпош во Бардовци