16 Ноември, 2018
0.2472

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Објавено во: Македонија 15 Октомври, 2018

Собранието попладнево ја заврши расправата по Предлогот за пристапување кон уставните измени и новото продолжение го закажа за утре во 11 часот.

Во расправата власта и опозицијата имаа спротиставени ставови. Опозицијата смета дека Договорот од Преспа е штетен, а парламентарното мнозинство повика на одговорност и заедништво при донесувањето на историски одлуки. Велат дека подобар договор од овој не може да има и дека ако тој се отфрли, тогаш државата ќе биде изолирана. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР МАГАЗИН: Кој и зошто ги игнорираше сериозните индиции за кукавичкиот чин на Груевски?

ФАКТОР МАГАЗИН: Кој и зошто ги игнорираше сериозните индиции за кукавичкиот чин на Груевски?

Џафери: Не верувам дека Груевски ќе добие азил

Џафери: Не верувам дека Груевски ќе добие азил

Mистерија околу бегството на Груевски

Mистерија околу бегството на Груевски

Интервју Јуруковски: Произведуваме иновативни фармацевтски производи за македонскиот и европскиот пазар

Интервју Јуруковски: Произведуваме иновативни фармацевтски производи за македонскиот и европскиот пазар

Што призна Албанија за бегалецот Груевски?

Што призна Албанија за бегалецот Груевски?

Пешевски: Груевски често ми велеше дека му контрирам

Пешевски: Груевски често ми велеше дека му контрирам

На Филипче не му се даваат пари за обезбедување, се обратил кај Шекеринска

На Филипче не му се даваат пари за обезбедување, се обратил кај Шекеринска

Западен Балкан му ја овозможи рутата на Груевски до Унгарија

Западен Балкан му ја овозможи рутата на Груевски до Унгарија

ТВ24: Груевски се уште се крие во Албанија

ТВ24: Груевски се уште се крие во Албанија