17 Јуни, 2019
0.0263

(ВИДЕО) Без Трамп Саудиска Арабија може да опстане 2000 години?

Објавено во: Свет 06 Октомври, 2018

Иако американскиот претседател, Доналд Трамп рече дека Саудиска Арабија не може да издржи без нивната војска ни две седмици, саудискиот престолонаследник Мухамед Бин Салман, вели дека без нив можат да издржат 2000 години. 

Трамп побара долгот да го платат веднаш. 

Од Саудиска Арабија пак тврдат дека сето оружје кое го имаат е платено. 

Салман вели дека откако САД и Ријад имаат воспоставено односи, те плаќаат „со пари“. 


Можеби ќе ве интересира

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

Жештините убија педесетина луѓе во оваа земја

Жештините убија педесетина луѓе во оваа земја

(ВИДЕО) Драма се случуваше кога на авион му експлодирале гуми

(ВИДЕО) Драма се случуваше кога на авион му експлодирале гуми

Земјотрес од 7.4 степени ја стресе оваа земја

Земјотрес од 7.4 степени ја стресе оваа земја

Кои се европските земји со најдобра вода за капење?

Кои се европските земји со најдобра вода за капење?

(ВИДЕО) Што му подари Путин на кинескиот колега?

(ВИДЕО) Што му подари Путин на кинескиот колега?

(ВИДЕО) Свлечиште однесе десетици автомобили

(ВИДЕО) Свлечиште однесе десетици автомобили

(ВИДЕО) Во Чикаго стаклен балкон почна да пука под нозете на посетителите

(ВИДЕО) Во Чикаго стаклен балкон почна да пука под нозете на посетителите