23 Јули, 2019
0.0234

(ВИДЕО) Во Бегов Хан се трага по мало дете кое паднало во поток

Објавено во: Балкан 14 Мај, 2019

Во БиХ има потрага по шестгодишно дете кое паднало во поток, а мајката скокнала да го спаси.

Во местото Бегов Хан кај Жепча денеска шестгодишно дете паднало во поток, чиј водостој се зголемил по обилните дождови. Неговата мајка скокнала по него за да го спаси, но безуспешно. Со возило на Брза помош мајката е префрлена во болница, а специјална полициска единица е ангажирана во потрагата по детето.

Состојбата на поплавените подрачја во БиХ постепено се нормализира, но и натаму е тешко на подрачјето на Приедор и Сански Мост, каде излевањето на водата од реката Сана е закана за стотина станбени и деловни објекти. Според податоците од претпладнево, Сана во Приедор достигна ниво од 460 сантиметри, што е кота на вонредна одбрана од поплави.

видео Klik.ba


Можеби ќе ве интересира

Харадинај денес патува во Хаг, утре судењето

Харадинај денес патува во Хаг, утре судењето

ОЧЕКУВАНО: Парламентот во Грција изгласа доверба на владата на Мицотакис

ОЧЕКУВАНО: Парламентот во Грција изгласа доверба на владата на Мицотакис

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ВИДЕО) Во Сплит наврнаа 17 литри дожд за помалку од еден час

(ВИДЕО) Во Сплит наврнаа 17 литри дожд за помалку од еден час

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Алармантно е во оваа соседна земја: Туризмот „на колена“-никој не сака да работи за малите плати

Алармантно е во оваа соседна земја: Туризмот „на колена“-никој не сака да работи за малите плати

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај