27 Септември, 2021
0.0200

ВО ГРЦИЈА ОД ДЕНЕСКА НЕМА МАСКИ НА ОТВОРЕНО: Од понеделник ќе се укине и полицискиот час

Објавено во: Балкан 24 Јуни, 2021

Властите во Грција информираат дека од утринава од 5 часот се укинува анти-ковид мерката задолжително носење заштитна маска на отворен простор. Сепак, како што вчера соопшти заменик министерот за цивилна заштита, Никос Хардаљасостанува препораката маските, сепак, да се носат на места, каде што има поголеми гужви, без разлика што се на отворено.

Во затворен простор препораката за задолжително носење и натаму важи.

Од понеделник, 28 јуни, се укинува и полицискиот  час, а на масите во угостителски објекти ќе биде дозволено да седат до 10 лица. 


Можеби ќе ве интересира

Не се знае чиј е дронот кој го надлетуваше Јариње

Не се знае чиј е дронот кој го надлетуваше Јариње

(ВИДЕО) Една жртва и десетина повредени има во земјотресот на Крит

(ВИДЕО) Една жртва и десетина повредени има во земјотресот на Крит

Рама ја нападна Србија дека прави воени маневри додека Косово им ја плаќа струјата на Србите на северот

Рама ја нападна Србија дека прави воени маневри додека Косово им ја плаќа струјата на Србите на северот

АЛБИН КУРТИ: Немам информации дека КФОР е подготвена да интервенира на северот на Косово

АЛБИН КУРТИ: Немам информации дека КФОР е подготвена да интервенира на северот на Косово

РУМЕН РАДЕВ: Борисов да не ја користи својата партија како штит и да се кандидира за претседател

РУМЕН РАДЕВ: Борисов да не ја користи својата партија како штит и да се кандидира за претседател

СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА: Момче случајно наишло на стравичен призор и од сигурна смрт спасило пет млади мажи

СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА: Момче случајно наишло на стравичен призор и од сигурна смрт спасило пет млади мажи

Вучиќ: Србија наскоро ќе ја добие петтата вакцина против вирусот корона, доаѓа Модерна

Вучиќ: Србија наскоро ќе ја добие петтата вакцина против вирусот корона, доаѓа Модерна

Силен земјотрес утрово ја погоди Грција

Силен земјотрес утрово ја погоди Грција

„БЕСНЕЕ“ СТОМАЧЕН ВИРУС: Симптомите слични на Ковид-19, д-р Јевтиќ предупредува дека најстарите и најмладите се најзагрозени

„БЕСНЕЕ“ СТОМАЧЕН ВИРУС: Симптомите слични на Ковид-19, д-р Јевтиќ предупредува дека најстарите и најмладите се најзагрозени