19 Јули, 2024
0.0248

Во уникатниот простор на Аудиокултура мал избран круг на љубители на часовници имаа ексклузивна можност први да ги погледнат новитетите на Брајтлинг

Објавено во: Мои пари 14 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Како да ги користиме своите крилја, најдобро може да научиме од брендот кој 140 години со секоја нова колекција не само што ги надминува очекувањата, туку постојано отвора нови хоризонти.

Тоа ни се потврди и минатата вечер во уникатниот простор на Аудиокултура каде мал избран круг на љубители на часовници  имаа ексклузивна можност први да ги погледнат новитетите на Брајтлинг на интимна вечера подготвена од шеф Алекс Пуци. 

Вечерата започна со мастерклас предводен од  претставник на Breitling, потоа следеше презентација на новитетите Breitling Superocean Rainbow – инспирирани од  окенаските синила и прекрасните виножита кои се појавуваат при прекршувањето на светлината од капките вода. Нешто во што уживаат и можат да го доловат сурферите ширум светот. 


Понатаму следеше презентација на  Chronomat 36 Special Edition. Ограничен на 25 парчиња достапни само во одбрани земји од Централна и Источна Европа, моделот се карактеризира со комбинација на два ексклузивни материјали, црвено злато од 18 k и карактеристичен седеф во сива боја.


Помеѓу часовниците ексклузивно беше претставен и Top Time B21 Classic Cars Chronograph Tourbillon е опремен со истиот Breitling Caliber B21 што го имаше своето деби минатата година во Премиер Tourbillon.


Можеби ќе ве интересира

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СО ПОДДРШКА ЗА АВСТРИСКАТА ВЕЧЕР НА ОХРИДСКО ЛЕТО

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СО ПОДДРШКА ЗА АВСТРИСКАТА ВЕЧЕР НА ОХРИДСКО ЛЕТО

Пакет Vibe On – Зајакнување на финансиската доверба кај младите

Пакет Vibe On – Зајакнување на финансиската доверба кај младите

Битолските образовни центри ги применуваат знаењата стекнати на НТЦ семинарот кој го организираше Бимилк

Битолските образовни центри ги применуваат знаењата стекнати на НТЦ семинарот кој го организираше Бимилк

IQOS мобилната зона е во Охрид

IQOS мобилната зона е во Охрид

Попусти до 70 отсто на Late Night Shopping во Diamond Mall

Попусти до 70 отсто на Late Night Shopping во Diamond Mall

Спортски и луксузни: Новите, врвни модели на Panamera

Спортски и луксузни: Новите, врвни модели на Panamera

Обезбедете ја својата иднина - Придобивки од штедењето во банка

Обезбедете ја својата иднина - Придобивки од штедењето во банка

Се отвора најголемиот и најексклузивен продажен салон за ИТ, Гејминг и Аудио опрема во Македонија!

Се отвора најголемиот и најексклузивен продажен салон за ИТ, Гејминг и Аудио опрема во Македонија!

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА ЗА БИЗНИСИТЕ - Зајакнување на македонските компании за пренасочување кон соларна енергија

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА ЗА БИЗНИСИТЕ - Зајакнување на македонските компании за пренасочување кон соларна енергија