16 Февруари, 2019
0.3696
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Објавено во: Македонија 23 Октомври, 2018

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ на Денот на македонската револуционерна борба во Македонскиот народен театар, но на истата не дојде поранешниот премиер Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор за случајот „Тенк“.

Се очекува да говори претседателот Хриустијан Мицкоски, а таму освен раководството се и стари поддржувачи како Коце Трајановски, Сашко Кедев и Ганка Самуилова Цветанова.

Присутен е и еден од најголемите поддржувачи на политиката на Мицкоски и раководството во исклучувањата и разрешувањата на неистомислениците од партијата - пратеникот Антонијо Милошоски.

- Добро е за партијата и за државата да се консолидира, да има јасен курс, опозиционен. Јас прв пат такви исклучувања кај СДСМ со Нано Ружин, Бузлески, Бучковски, Грчева, Буралиева и други - рече Милошоски на почетокот на прославата.


Можеби ќе ве интересира

Во масовно апсење за шверц на мигранти се бара притвор и за началникот на СВР Штип

Во масовно апсење за шверц на мигранти се бара притвор и за началникот на СВР Штип

Коцијанчиќ: Реформи во администрацијата подразбира да нема вработувања на роднини на политичари

Коцијанчиќ: Реформи во администрацијата подразбира да нема вработувања на роднини на политичари

Се зголеми бројката на починати од автобуската несреќа

Се зголеми бројката на починати од автобуската несреќа

(ФОТО) Обединетите Нации го променија името на Македонија

(ФОТО) Обединетите Нации го променија името на Македонија

Заев и Ципрас денеска ќе се сретнат и ќе добијат награда во Минхен

Заев и Ципрас денеска ќе се сретнат и ќе добијат награда во Минхен

ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучува за кандидат за претседател

ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучува за кандидат за претседател

Законот му дозволува на Дурмуш неговата фирма технички да ги проверува автобусите кои се во негова сопственост

Законот му дозволува на Дурмуш неговата фирма технички да ги проверува автобусите кои се во негова сопственост

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА: Постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА: Постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се истражува несреќата, повредените закрепнуваат, спречен напад на ИСИС

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се истражува несреќата, повредените закрепнуваат, спречен напад на ИСИС