05 Февруари, 2023
0.0219

39 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ИСПЛАТИ ВИДЕОЛОТАРИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ ВО НОЕМВРИ

Објавено во: Мои пари 06 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Фантастична сума од  39.104.212,00 денари е збирниот износ кој Видеолотарија Касинос Австрија го исплати кај играчите  за СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ во месец ноември.

Секој месец е милионски за играчите на Видеолотарија Касинос Австрија. Ноември донесе радост кај многу играчи на видеолотариските терминали. Овој месец, најголемата добивка, најпосакуваниот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, го освои играч од Куманово на 02.11.2022. Добивката беше вредна 8.241.176,00 денари.

Најголемиот МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, во текот на месец ноември беше вреден 1.749.120,00 денари. Добивката е освоена на 16.11.2022 во Моцарт во Кавадарци.

На почетокот на декември заедно со играчите, повторно се радуваме на добивките.  Овојпат со причина плус. Видеолотарија Касинос Австрија од први декември активираше нова добивка, НОВОГОДИШЕН СУПЕР МИЛИОНЕР со дефиниран опсег на добивката од 24 до 36 милиони денари или околу 600.000 евра. Ова е најголемата џекпот добивка на сите времиња кај нас.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #СуперМилионерЏекпот #МилионерЏекпот

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

БРАКО ПОЧНА СО ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКИ ПАРАВАНИ СО НОВ ДИЗАЈН

БРАКО ПОЧНА СО ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКИ ПАРАВАНИ СО НОВ ДИЗАЈН

Капиталните инвестиции и кредитниот раст во главен фокус на Стопанска банка АД - Скопје

Капиталните инвестиции и кредитниот раст во главен фокус на Стопанска банка АД - Скопје

Можна соработка на Клиника Жан Митрев со Израел

Можна соработка на Клиника Жан Митрев со Израел

Невена Смилевска, CEE Bankwatch Network: Потребно е да ја поттикнеме енергетската транзиција на домаќинствата за да се намали енергетската сиромаштија

Невена Смилевска, CEE Bankwatch Network: Потребно е да ја поттикнеме енергетската транзиција на домаќинствата за да се намали енергетската сиромаштија

Ковачевски: Компании како Виталиа имаат значајно влијание на растот и развојот на економијата во земјата

Ковачевски: Компании како Виталиа имаат значајно влијание на растот и развојот на економијата во земјата

Како да изградите здрава навика за штедење

Како да изградите здрава навика за штедење

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во февруари досега изнесува 152,34 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во февруари досега изнесува 152,34 евра за мегават час

Денско и ноќно скијање, забава за сите возрасти: Топ викенд во Крушево

Денско и ноќно скијање, забава за сите возрасти: Топ викенд во Крушево

Кукутанов природни вина со богат вкус за комплетно уживање!

Кукутанов природни вина со богат вкус за комплетно уживање!