24 Јуни, 2018
0.3492
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Агробизнис

10% раст на продажбата на земјоделски производи

10% раст на продажбата на земјоделски производи

12 Ноември, 2012

Нови насади на маслинки, оранжерии и рибници во Македонија

Нови насади на маслинки, оранжерии и рибници во Македонија

12 Ноември, 2012

Цената на месото ќе кулминира следната година

Цената на месото ќе кулминира следната година

10 Ноември, 2012

Нема да се намалува српскиот земјоделски буџет

Нема да се намалува српскиот земјоделски буџет

10 Ноември, 2012

Ќе има инвеститор за Џумајлија

Ќе има инвеститор за Џумајлија

10 Ноември, 2012

Климатските промени погубни за македонското земјоделство

Климатските промени погубни за македонското земјоделство

09 Ноември, 2012

Јавен повик за закуп на државно земјоделско земјиште во Свети Николе

Јавен повик за закуп на државно земјоделско земјиште во Свети Николе

09 Ноември, 2012

Се укинува мерката за условен увоз на брашно

Се укинува мерката за условен увоз на брашно

08 Ноември, 2012

Големите фарми нудат поквалитетно млеко од помалите

Големите фарми нудат поквалитетно млеко од помалите

08 Ноември, 2012

Хрватска го зголемува своето еколошко производство

Хрватска го зголемува своето еколошко производство

08 Ноември, 2012

Фармерите бараат начин за легализација на тракторите

Фармерите бараат начин за легализација на тракторите

08 Ноември, 2012

Коњановски: Сите што вложуваат во развојот на земјоделството се наши партнери

Коњановски: Сите што вложуваат во развојот на земјоделството се наши партнери

07 Ноември, 2012

Обновено:Меѓународен саем за широка потрошувачка АГРОФУД 2012

Обновено:Меѓународен саем за широка потрошувачка АГРОФУД 2012

07 Ноември, 2012

Агенцијата за стокови резерви се снабдува со јачмен!

Агенцијата за стокови резерви се снабдува со јачмен!

06 Ноември, 2012

Русија и Белорусија ги бојкотираат македонските домати

Русија и Белорусија ги бојкотираат македонските домати

06 Ноември, 2012

Минимални права за вработените во агросекторот

Минимални права за вработените во агросекторот

05 Ноември, 2012

Квалитетот на македонските производи отвори простор за словачкиот пазар

Квалитетот на македонските производи отвори простор за словачкиот пазар

05 Ноември, 2012

627 хeктари државно земјиште ќе се дава под закуп

627 хeктари државно земјиште ќе се дава под закуп

05 Ноември, 2012