22 Мај, 2018
0.3473
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Агробизнис

Оглас за закуп на 5670 хектари државно земјоделско земјиште

Оглас за закуп на 5670 хектари државно земјоделско земјиште

20 Октомври, 2012

Блокирана сметката на српското министерство за земјоделство

Блокирана сметката на српското министерство за земјоделство

19 Октомври, 2012

Заврши сезоната за наводнување во Тиквешко

Заврши сезоната за наводнување во Тиквешко

19 Октомври, 2012

Потпишан Меморандум за соработка меѓу АПРЗ и ЦРППР

Потпишан Меморандум за соработка меѓу АПРЗ и ЦРППР

19 Октомври, 2012

Петгодишна програма за аграрот, ќе се офајдат ли земјоделците?

Петгодишна програма за аграрот, ќе се офајдат ли земјоделците?

18 Октомври, 2012

Српското земјоделство со годишна стапка на раст од 20 отсто

Српското земјоделство со годишна стапка на раст од 20 отсто

17 Октомври, 2012

Форум за земјоделска политика во Охрид

Форум за земјоделска политика во Охрид

17 Октомври, 2012

ЕК и годинава потсети на истите недостатоци во македонскиот аграр

ЕК и годинава потсети на истите недостатоци во македонскиот аграр

17 Октомври, 2012

Чајна кобасица само за мрсни слави, печеница може за Нова година!

Чајна кобасица само за мрсни слави, печеница може за Нова година!

16 Октомври, 2012

Романија со план да го ограничи продавањето земјоделски површини

Романија со план да го ограничи продавањето земјоделски површини

16 Октомври, 2012

ЕУ одобри 19 милиони евра за храна на сиромашните во Бугарија

ЕУ одобри 19 милиони евра за храна на сиромашните во Бугарија

16 Октомври, 2012

Почна втората фаза од откупот на тутунот

Почна втората фаза од откупот на тутунот

15 Октомври, 2012

Се помалку македонски производи имаат ХАЛАЛ сертификат

Се помалку македонски производи имаат ХАЛАЛ сертификат

15 Октомври, 2012

Доматите поскапуваат, лукот поевтинува

Доматите поскапуваат, лукот поевтинува

15 Октомври, 2012

Се одбележа ” Денот на руралната жена”

Се одбележа ” Денот на руралната жена”

15 Октомври, 2012

Трошоците и цените во земјоделството растат

Трошоците и цените во земјоделството растат

15 Октомври, 2012

Доцнат субвенциите за долненските тутунари

Доцнат субвенциите за долненските тутунари

14 Октомври, 2012

До Нова година цената на месото ќе биде стабилна

До Нова година цената на месото ќе биде стабилна

14 Октомври, 2012