22 Мај, 2018
0.3088
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Агробизнис

До Нова година цената на месото ќе биде стабилна

До Нова година цената на месото ќе биде стабилна

14 Октомври, 2012

ИНТЕРВЈУ:Андреја Секуловски, производител на јаболка и претседател на ФФРМ

ИНТЕРВЈУ:Андреја Секуловски, производител на јаболка и претседател на ФФРМ

14 Октомври, 2012

Земјоделците конечно ќе знаат кој продава пиперки, кој купува домати!

Земјоделците конечно ќе знаат кој продава пиперки, кој купува домати!

14 Октомври, 2012

Поевтинува месото во Србија

Поевтинува месото во Србија

13 Октомври, 2012

Бугарија: Месото ги поскапе и другите производи

Бугарија: Месото ги поскапе и другите производи

13 Октомври, 2012

Јаболкарите задоволни од откупот

Јаболкарите задоволни од откупот

13 Октомври, 2012

Тотал Логистик откупува 15% од ресенските јаболка

Тотал Логистик откупува 15% од ресенските јаболка

12 Октомври, 2012

Поддршка од 700 милиони евра во следните пет години за земјоделството

Поддршка од 700 милиони евра во следните пет години за земјоделството

12 Октомври, 2012

Димовски :Поскапувањето на лебот е нереално

Димовски :Поскапувањето на лебот е нереално

12 Октомври, 2012

Шеќерната репа ги загорче односите меѓу Србија и Хрватска

Шеќерната репа ги загорче односите меѓу Србија и Хрватска

12 Октомври, 2012

Откупени 350 тони тутун

Откупени 350 тони тутун

11 Октомври, 2012

Два милиони евра за поддршка на селата и руралниот развој

Два милиони евра за поддршка на селата и руралниот развој

11 Октомври, 2012

Германија и Франција бараат да не се менува европскиот земјоделски буџет

Германија и Франција бараат да не се менува европскиот земјоделски буџет

11 Октомври, 2012

Се зголемува бројот на пчелни семејства

Се зголемува бројот на пчелни семејства

11 Октомври, 2012

ЕКСКЛУЗИВНО:Владата продава пченица од стоковите резерви за да спречи поскапување на лебот

ЕКСКЛУЗИВНО:Владата продава пченица од стоковите резерви за да спречи поскапување на лебот

10 Октомври, 2012

Винариите собраа 90 отсто од годинешното грозје

Винариите собраа 90 отсто од годинешното грозје

10 Октомври, 2012

Намалени цените на производите од индивидуалните земјоделци

Намалени цените на производите од индивидуалните земјоделци

10 Октомври, 2012

Русија нуди олеснувања за извоз на македонското месо

Русија нуди олеснувања за извоз на македонското месо

10 Октомври, 2012