22 Април, 2019
0.0265

Бранко Црвенковски не дојде пред Влада

Објавено во: Македонија 12 Февруари, 2019


Поранешниот премиер и претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, не дојде на свечената церемонија на кревање на знамето на НАТО пред платото на Владата при што свечен говор одржа и владиниот шеф Зоран Заев.

Столчето кое беше наменето за поранешниот лидер на СДСМ останало празно, објави Телма.

Не присуствуваше ниту претседателот на Македонија во заминување, Ѓорѓе Иванов, а од неговиот кабинет соопштиче дека шефот на државата не бил поканет на денешната церемонија.

Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ. 


Можеби ќе ве интересира

Пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа