06 Април, 2020
0.0341

Дилер на марихуана од Албанија фатен во Гостивар

Објавено во: Македонија 19 Септември, 2016

Гостиварската полиција уапси дилер од Албанија кој бил фатен со речиси 4 килограми на марихуана. Осомничениот бил затекнат пред два дена како продава марихуана во населбата Млаки, во Гостивар. При обидот на полицијата да го претресе осомничениот, тој избегал, но по половина час бил фатен.

Станува збор за дваесет и осумгодишен албански државјанин со место на живеење во Добри Дол. Обвинителството поведе постапка против осомничениот за сторено кривично дело – Недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори и изречена му е мерка притвор во времетраење од 30 дена.

Можеби ќе ве интересира

ОД СРЕДА ДРАКОНСКИ МЕРКИ: Целосен карантин за викенд, преку недела движење од 05 до 16 часот

ОД СРЕДА ДРАКОНСКИ МЕРКИ: Целосен карантин за викенд, преку недела движење од 05 до 16 часот

СИТЕ ОДГОВОРИ НА ЕДНО МЕСТО: Кол-центар за помош на компаниите и граѓаните

СИТЕ ОДГОВОРИ НА ЕДНО МЕСТО: Кол-центар за помош на компаниите и граѓаните

Администрацијата на САД со 1,1 милион долари за Македонија

Администрацијата на САД со 1,1 милион долари за Македонија

Почина 40 годишен маж од Кочани: Прва жртва во градот, се стравува за стотици заразени

Почина 40 годишен маж од Кочани: Прва жртва во градот, се стравува за стотици заразени

Нов ценовник на бензините: Никогаш не биле поевтини

Нов ценовник на бензините: Никогаш не биле поевтини

Нови тројца лекари од Куманово позитивни на Ковид-19

Нови тројца лекари од Куманово позитивни на Ковид-19

Димитров: Ердоган ќе ни испрати помош

Димитров: Ердоган ќе ни испрати помош

Породилното останува на товар на државата

Породилното останува на товар на државата

(ФОТО) Сијарто допатува во Скопје со 100.000 маски и 5.000 скафандери

(ФОТО) Сијарто допатува во Скопје со 100.000 маски и 5.000 скафандери