23 Мај, 2024
0.0257

Diners Club Македонија со голема наградна игра „КОГА ПОВЕЌЕ ЗНАЧИ ПОВЕЌЕ“

Објавено во: Мои пари 15 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Diners Club Македонија, во пресрет на својот 30-годишен јубилеј, ја наградува вашата доверба и лојалност! По тој повод започна големата наградна игра „Кога повеќе значи повеќе“.

Доколку сакаш нов автомобил или пак да добиеш вредни парични награди, учествувај во наградната игра која трае од 15.05.2024 до 26.12.2024 година.

Во наградната игра можат да учествуваат сите полнолетни физички лица, постоечки и нови членови на Diners Club, кои ќе направат трансакција на рати во износ еднаков или поголем од 3.000 денари, а со тоа добиваат неограничен број на шанси за учество во тековниот месец. Доколку едно лице биде добитник на награда во тековниот месец, следниот месец може повторно да учествува со трансакциите од тековниот месец, а сите трансакции од целиот период учествуваат во главното извлекување.

Покрај главната награда „Peugeot 208“, ќе бидат доделени неделни и месечни парични награди за времетрaење на наградната игра:

  • 26 награди по 3.000 денари
  • 13 награди по 20.000 денари
  • 7 награди по 30.000 денари

Правилата за учество во наградната игра може да ги погледнете на следниот линк, а доколку сѐ уште немате Diners Club  картичка, можете да аплицирате ТУКА.

Добитниците на наградната игра ќе бидат извлечени по електронски пат, преку компјутерска селекција.  Извлекувањето за главната награда ќе се спроведе на 27 декември, во просториите на Diners Club Македонија. Добитниците на наградите ќе бидат објавени во рок од 24 часа од извлекувањето на наградите на нивната контакт имејл адреса и контакт телефон, како и на веб-страницата на организаторот www.diners.mk.

Не пропуштајте ја шансата да станете добитник на една од многуте награди, колку повеќе трансакции, толку повеќе шанси за добивка.

30 години Diners Club Македонија ‒ „Кога повеќе значи повеќе“!

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

20 години Вински витези во Македонија

20 години Вински витези во Македонија

Во ОКТА отворен првиот тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

Во ОКТА отворен првиот тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

Никола Николиќ: „Атакама“ е книжевна метафора за пустините во сите нас

Никола Николиќ: „Атакама“ е книжевна метафора за пустините во сите нас

НЛБ Склади влезе на македонскиот пазар со преземањето на Генерали Инвестментс АД Скопје

НЛБ Склади влезе на македонскиот пазар со преземањето на Генерали Инвестментс АД Скопје

Во услови на очекуван пад на каматите, сегашниот момент е вистинско време за штедење

Во услови на очекуван пад на каматите, сегашниот момент е вистинско време за штедење

Economic Watch: Туристичкиот бум обезбедува траен моментум на кинеската економија

Economic Watch: Туристичкиот бум обезбедува траен моментум на кинеската економија

AI Tech Summit повторно во Скопје

AI Tech Summit повторно во Скопје

СКОПСКО ВЕ ПОВИКУВА НА ГОЛЕМА ЕКО-АКЦИЈА ВО ОХРИД!

СКОПСКО ВЕ ПОВИКУВА НА ГОЛЕМА ЕКО-АКЦИЈА ВО ОХРИД!

Висок раст на профитот и силни перформанси во сите сегменти

Висок раст на профитот и силни перформанси во сите сегменти