20 Јануари, 2019
0.7148
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Економија

Јавно претпријатие се пофали со новиот возен парк

Јавно претпријатие се пофали со новиот возен парк

09 Јануари, 2019

Врховен суд бара Пелагонија Гостивар да и врати 1,6 милиони евра на општина Центар

Врховен суд бара Пелагонија Гостивар да и врати 1,6 милиони евра на општина Центар

08 Јануари, 2019

Владата ќе провери колку компании не исплатиле К-15

Владата ќе провери колку компании не исплатиле К-15

08 Јануари, 2019

Скок на цената на нафтата во светот - што се очекува кај нас?

Скок на цената на нафтата во светот - што се очекува кај нас?

08 Јануари, 2019

Храната го поскапе животот во Македонија?

Храната го поскапе животот во Македонија?

08 Јануари, 2019

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА: Почекајте до полноќ да го наполните резервоарот

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА: Почекајте до полноќ да го наполните резервоарот

08 Јануари, 2019

„Македонија пат“ останува верен клиент на тетовска фирма за чистење на македонските патишта од снег

„Македонија пат“ останува верен клиент на тетовска фирма за чистење на македонските патишта од снег

08 Јануари, 2019

Уште еден оглас за „масовно“ вработување

Уште еден оглас за „масовно“ вработување

08 Јануари, 2019

СМЕНА НА ТРОНОТ: Како Амазон му ја презеде лидерската позиција на Мајкрософт

СМЕНА НА ТРОНОТ: Како Амазон му ја презеде лидерската позиција на Мајкрософт

08 Јануари, 2019

Фотоволтаичната електрана во ТЕЦ Осломеј ќе чини 7 милиони евра а ќе вработи 1000 работници

Фотоволтаичната електрана во ТЕЦ Осломеј ќе чини 7 милиони евра а ќе вработи 1000 работници

08 Јануари, 2019

Попова Шапка најевтино место за скијање во Европа

Попова Шапка најевтино место за скијање во Европа

08 Јануари, 2019

Кој ќе го „лапне“ владиниот тендер од над половина милион евра за мобилна и фиксна телефонија?

Кој ќе го „лапне“ владиниот тендер од над половина милион евра за мобилна и фиксна телефонија?

08 Јануари, 2019

Бугарката Кристалина презема функција која традиционално ја предводеа Американци

Бугарката Кристалина презема функција која традиционално ја предводеа Американци

08 Јануари, 2019

НОВ УДАР ПО ЏЕБ: Кумановци плаќаат поскапо за такси услуги

НОВ УДАР ПО ЏЕБ: Кумановци плаќаат поскапо за такси услуги

08 Јануари, 2019

Светска банка остана без претседател, Бугарка ќе седне на ова столче

Светска банка остана без претседател, Бугарка ќе седне на ова столче

07 Јануари, 2019

Ова се професиите кои се најбарани во Хрватска

Ова се професиите кои се најбарани во Хрватска

07 Јануари, 2019

Фирмите со блокирани сметки до крајот на годината ќе можат да вршат намирувања преку компензации

Фирмите со блокирани сметки до крајот на годината ќе можат да вршат намирувања преку компензации

07 Јануари, 2019

СЕ КРЧКА НОВ ЗАКОН: Што се подготвува за ИПАРД-консултантите

СЕ КРЧКА НОВ ЗАКОН: Што се подготвува за ИПАРД-консултантите

07 Јануари, 2019