20 Јануари, 2019
0.4514
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Економија

Со фалсификувани евра нема членство во ЕУ

Со фалсификувани евра нема членство во ЕУ

15 Јануари, 2019

Колку ќе се задолжи, а колку ќе се раздолжи државата овој месец?

Колку ќе се задолжи, а колку ќе се раздолжи државата овој месец?

15 Јануари, 2019

Грција казнета со 200 милиони евра за внесување ултра-евтини и сомнителни кинески производи во Европа

Грција казнета со 200 милиони евра за внесување ултра-евтини и сомнителни кинески производи во Европа

15 Јануари, 2019

(ВИДЕО-ФОТО) БЛОКАДИТЕ СКАПО ГО ЧИНАТ: Трамп мора да ги чести гостите со хамбургери и да плаќа од свој џеб

(ВИДЕО-ФОТО) БЛОКАДИТЕ СКАПО ГО ЧИНАТ: Трамп мора да ги чести гостите со хамбургери и да плаќа од свој џеб

15 Јануари, 2019

Колку милиони „ќе лапне“ Визер за новите авиолинии

Колку милиони „ќе лапне“ Визер за новите авиолинии

15 Јануари, 2019

Прво задолжување годинава, колкави долгови ни се „на врат“

Прво задолжување годинава, колкави долгови ни се „на врат“

15 Јануари, 2019

Ратите за патиштата стануваат се поголеми

Ратите за патиштата стануваат се поголеми

15 Јануари, 2019

ОГЛАС: Вработувања во едно од министерстата, плата над 22.000 денари

ОГЛАС: Вработувања во едно од министерстата, плата над 22.000 денари

14 Јануари, 2019

Азески на средби во Виена: Компаниите од Западан Балкан ја прошируваат соработката

Азески на средби во Виена: Компаниите од Западан Балкан ја прошируваат соработката

14 Јануари, 2019

Сугаревски сака ама ќе ја види ли Скопје-Блаце светлината на денот пред 2023 ?

Сугаревски сака ама ќе ја види ли Скопје-Блаце светлината на денот пред 2023 ?

14 Јануари, 2019

Ангеловска-Бежоска и Тевдовски на форумот Еуромани во Виена

Ангеловска-Бежоска и Тевдовски на форумот Еуромани во Виена

14 Јануари, 2019

Од Охрид до Малме и Милано за 20 евра - еве ги новите „субвенционирани“ авио-линии

Од Охрид до Малме и Милано за 20 евра - еве ги новите „субвенционирани“ авио-линии

14 Јануари, 2019

УТРИНСКИ ФОКУС: Ќе се става потпис за договор со „Визер“

УТРИНСКИ ФОКУС: Ќе се става потпис за договор со „Визер“

14 Јануари, 2019

Кои се државни фирми – најголеми тендераши?

Кои се државни фирми – најголеми тендераши?

14 Јануари, 2019

Паѓаат затезните камати: Колкави се казнените проценти на комуналните сметки

Паѓаат затезните камати: Колкави се казнените проценти на комуналните сметки

14 Јануари, 2019

Во АЕК за 20 отсто повеќе пари за плати

Во АЕК за 20 отсто повеќе пари за плати

14 Јануари, 2019

Ова е земја каде Катар ќе истури многу пари

Ова е земја каде Катар ќе истури многу пари

13 Јануари, 2019

Економијата ќе ја спасуваат со нова валута

Економијата ќе ја спасуваат со нова валута

13 Јануари, 2019