20 Јануари, 2019
0.4442
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Економија

Швајцарско чудо: Стапката на невработеност кај младите помала од онаа кај возрасните

Швајцарско чудо: Стапката на невработеност кај младите помала од онаа кај возрасните

10 Јануари, 2019

Државата трие раце, ќе се опари и од други ТИРЗ-овци

Државата трие раце, ќе се опари и од други ТИРЗ-овци

10 Јануари, 2019

Колку нови камиони за чистење снег „Македонијапат“ ќе купи со 1,5 милиони евра?

Колку нови камиони за чистење снег „Македонијапат“ ќе купи со 1,5 милиони евра?

10 Јануари, 2019

ПРОМЕНИ ВО СТОПАНСКА БАНКА: Кој си поднесе оставка?

ПРОМЕНИ ВО СТОПАНСКА БАНКА: Кој си поднесе оставка?

10 Јануари, 2019

Што со оние граѓани кои имаат приходи над милион денари?

Што со оние граѓани кои имаат приходи над милион денари?

09 Јануари, 2019

Инспектори упаднаа во фабрики за неисплатен К-15

Инспектори упаднаа во фабрики за неисплатен К-15

09 Јануари, 2019

Една од двете фирми што го чистат снегот на македонските патишта е на Митко Јанчев

Една од двете фирми што го чистат снегот на македонските патишта е на Митко Јанчев

09 Јануари, 2019

Еуростандард банка е пред продажба на бугарски инвеститор

Еуростандард банка е пред продажба на бугарски инвеститор

09 Јануари, 2019

СВЕТСКА БАНКА: Нафтата во просек ќе чини 67 долари за барел во 2019 година

СВЕТСКА БАНКА: Нафтата во просек ќе чини 67 долари за барел во 2019 година

09 Јануари, 2019

Познато колку работници пријавиле неисплатен К-15

Познато колку работници пријавиле неисплатен К-15

09 Јануари, 2019

Колкав раст ни предвидува Светска банка?

Колкав раст ни предвидува Светска банка?

09 Јануари, 2019

Инспектори во контрола: Ќе ги „чешлаат“ приватните фирми за К-15

Инспектори во контрола: Ќе ги „чешлаат“ приватните фирми за К-15

09 Јануари, 2019

Удвоен прометот во последниот месец: Кои акции беа најтргувани на берзата

Удвоен прометот во последниот месец: Кои акции беа најтргувани на берзата

09 Јануари, 2019

Кој ќе земе 1,56 милиони евра од „Македонијапат“ да ги чисти патиштата?

Кој ќе земе 1,56 милиони евра од „Македонијапат“ да ги чисти патиштата?

09 Јануари, 2019

Сите „штеделе“, само АД ЕЛЕМ се расфрлал со тендери

Сите „штеделе“, само АД ЕЛЕМ се расфрлал со тендери

09 Јануари, 2019

ПОПРАВКИТЕ НА КИНЕСКИТЕ ЧИНАТ ПРЕМНОГУ: Ќе се возиме во автобуси на природен гас

ПОПРАВКИТЕ НА КИНЕСКИТЕ ЧИНАТ ПРЕМНОГУ: Ќе се возиме во автобуси на природен гас

09 Јануари, 2019

ЦЕНИТЕ НА ГОРИВА ПАДНАА: Еве за колку ќе полните резервоари од денес

ЦЕНИТЕ НА ГОРИВА ПАДНАА: Еве за колку ќе полните резервоари од денес

09 Јануари, 2019

Колку пари ќе се потрошат за патишта годинава?

Колку пари ќе се потрошат за патишта годинава?

09 Јануари, 2019