15 Август, 2018
0.3738

Фамозниот разбивач на казина во Македонија повторно во акција

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2018


Познатиот кршач на казина во струмичко заврши во притвор откако пред два дена уништил уште едно казино во градот. Овојпат штетата се осум слот апарати и една рулет машина во казиното на компанијата „Мастербет“. 49 годишниот маж ја користел веќе препознатливата техника. Откако играл во казиното, го внел копачот и почнал да мава по апаратите.

За случајот е обвинето уште едно лице на возраст од 34 години за помагање при вршење на делото.

Првиот инцидент во струмичките казина се случи пред два месеца кога приведениот со копач го демолираше казиното Сенатор во Струмица, а по неколку дена и казиното Адмирал. Во трите казина засега штетата е проценета на околу 6 милиони денари.


Можеби ќе ве интересира

ГО НАСЛЕДИ ЧАВКОВ, АМА ЗА КРАТКО: Лазо Велковски ќе се збогува од БЈБ

ГО НАСЛЕДИ ЧАВКОВ, АМА ЗА КРАТКО: Лазо Велковски ќе се збогува од БЈБ

Кого обвини Насер Селмани за медиумски рекет поврзан со референдумот?

Кого обвини Насер Селмани за медиумски рекет поврзан со референдумот?

Колку туристи ќе имаме до крајот на годината?

Колку туристи ќе имаме до крајот на годината?

Мицкоски го чува полиција?

Мицкоски го чува полиција?

Благој Нацоски требал да помине по мостот кој се урна во Џенова

Благој Нацоски требал да помине по мостот кој се урна во Џенова

Владата го разреши Лазе Велковски од БЈБ

Владата го разреши Лазе Велковски од БЈБ

МВР: Началникот на Алфите бил на извршување на службени задачи со службено возило во Охрид

МВР: Началникот на Алфите бил на извршување на службени задачи со службено возило во Охрид

ВНИМАВАЈТЕ: Циклонот Глорија носи обилни дождови

ВНИМАВАЈТЕ: Циклонот Глорија носи обилни дождови

Фатил крадци, ги затворил во подрум и ги тепал

Фатил крадци, ги затворил во подрум и ги тепал