30 Јуни, 2022
0.0277

ФОТОВЕСТ: ВОЗИЛО УДРИ ВО БРЗА ПОМОШ: Нема крај на сообраќајниот хаос во центарот на Скопје

Објавено во: Македонија 24 Јануари, 2022

Добивај вести на Viber

Во центарот на Скопје попладнево, повторно се случи сообраќајна незгода. Според очевидци кои говорат за Фактор, автомобил удрил во возило на Итната медицинска помош, односно возачот не ја пропуштил Брзата помош да помине, иако биле вклучени ротационите светла.

Незгодата се случила во најстрогиот центар на градот и претпоставуваат дека возилото на Итната медицинска помош се движела во правец кон скопските клиники.

Истовремено, сведоците посочуваат дека нема крај на сообраќајниот хаос во главниот град, нагласувајќи дека се уште народот не може да престане со жалење да говори за големата трагедија кај Сити Мол, кога загина младата девојка од Радовиш, а по само два дена, повтрно сообраќајни незгоди и тоа во центарот на градот. 

ФОТО: Фактор

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Градоначалникот на Гази Баба не се одвои од Ламбе Алабаковски

(ФОТО) Градоначалникот на Гази Баба не се одвои од Ламбе Алабаковски

Место за живот кое има сè! Вистински дом. Не само стан.

Место за живот кое има сè! Вистински дом. Не само стан.

УПОЗ: Наместо да се „тепаат“ во Собрание да не одат во пензија, имаме многу кадри кои чекаат да станат судии и обвинители

УПОЗ: Наместо да се „тепаат“ во Собрание да не одат во пензија, имаме многу кадри кои чекаат да станат судии и обвинители

КОРОНА БРОЈКИТЕ РАСТАТ, НЕ ОЧЕКУВА ЛИ СКОРО ВРАЌАЊЕ НА МЕРКИТЕ: Вирусот не мирува, но клиничката форма на заразените е полесна

КОРОНА БРОЈКИТЕ РАСТАТ, НЕ ОЧЕКУВА ЛИ СКОРО ВРАЌАЊЕ НА МЕРКИТЕ: Вирусот не мирува, но клиничката форма на заразените е полесна

Мицевски: Ова законско решение се носи да се продолжи мандатот на петнаесетина судии и десетина обвинители кои носат партиски oдлуки

Мицевски: Ова законско решение се носи да се продолжи мандатот на петнаесетина судии и десетина обвинители кои носат партиски oдлуки

Снежана Калевска-Ванчева ќе бара јавно извинување од пратеникот кој ја снимал

Снежана Калевска-Ванчева ќе бара јавно извинување од пратеникот кој ја снимал

Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Славчо Попоски вели дека топлиот бран продолжува, но ќе има услови за попладневно и вечерно невреме

Славчо Попоски вели дека топлиот бран продолжува, но ќе има услови за попладневно и вечерно невреме

НЕ ГО ОПРАВДУВАМ АДЕМИ, АМА НЕМИЛИОТ НАСТАН ГО ИСПРОВОЦИРАА ТИЕ КОИ ГО ИСКОРНАА МИКРОФОНОТ - Спикерот за инцидентот

НЕ ГО ОПРАВДУВАМ АДЕМИ, АМА НЕМИЛИОТ НАСТАН ГО ИСПРОВОЦИРАА ТИЕ КОИ ГО ИСКОРНАА МИКРОФОНОТ - Спикерот за инцидентот