15 Април, 2021
0.0257

ГАЛЕРИЈА: Салата „Борис Трајковски“ е подготвена за старт на вакцинацијата

Објавено во: Македонија, Галерија, Корона Вирус 30 Март, 2021

Во салата „Борис Трајковски“ во Скопје, утре почнува масовната имунизација на населението. Вакцини ќе примаат луѓе на возраст над 75 години, хронично болните, а од понеделник на војската и армијата. За таа цел салата „Борис Трајковски“ се претпора во центар за вакцинација. Вакцините АстраЗенека стигнаа преку Ковакс системот. 

фото Вангел Тануровски


Можеби ќе ве интересира

Меѓу починатите од коронавирусот има и млади луѓе

Меѓу починатите од коронавирусот има и млади луѓе

СОСТОЈБА ЗА 24 ЧАСА: Има 35 починати и 890 нови случаи на КОВИД-19

СОСТОЈБА ЗА 24 ЧАСА: Има 35 починати и 890 нови случаи на КОВИД-19

Јанша му потврдил на Мицкоски дека не постои нон пејпер кој ги „чепка“ границите на Балканот

Јанша му потврдил на Мицкоски дека не постои нон пејпер кој ги „чепка“ границите на Балканот

Земјоделци од Арачиново протестираат и бараат отштета за поплави од 2016 и 2018

Земјоделци од Арачиново протестираат и бараат отштета за поплави од 2016 и 2018

Матичните броеви се разликувале во последните три цифри: Мицкоски тврди дека 20.000 луѓе имаат по два матични броја

Матичните броеви се разликувале во последните три цифри: Мицкоски тврди дека 20.000 луѓе имаат по два матични броја

Љупчо Николовски: За работен ручек на министер само 1.500 денари

Љупчо Николовски: За работен ручек на министер само 1.500 денари

Д-Р БАБИЧИЌ: Вакцините се ефикасни и кон бразилскиот сој, но нешто послабо, а наскоро ќе дознаеме и колку

Д-Р БАБИЧИЌ: Вакцините се ефикасни и кон бразилскиот сој, но нешто послабо, а наскоро ќе дознаеме и колку

Професор Трајковски: Пикот на ковид е достигнат, но лекувањето на хоспитализираните трае многу долго

Професор Трајковски: Пикот на ковид е достигнат, но лекувањето на хоспитализираните трае многу долго

Истекува рокот за истрагата против Лидија Димова

Истекува рокот за истрагата против Лидија Димова