23 Јуни, 2024
0.0264

ИВОР МИЦКОВСКИ: Ако успеат да не коалицираат со ДУИ и да направат нешто..., ВМРО-ДПМНЕ ќе газат со години

Објавено во: Македонија 25 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Дебаклот на парламентарни ќе биде уште поголем.

Вмро добива класична частенка, која иронија, ама овие не само што нагазија на криминал, туку класично се самоубија.

Вмро ќе може да владее со албанска опозиција, особено што ДУИ напраи преседан и го прекрши принципот - победник со победник.

Вмро се наметна дискретно и на темата владеење на право, криминал и корупција и тука, ако успеат да не коалицираат со ДУИ и да направат нешто макар и на ниво перцепција ќе газат со години.

Ако се заебат, што е многу веројатно, тогаш тек ќе дојде трета опција (ако дозволи клиентелизмот) само на основа Law and Order и ќе ги збрише сите.

Така да, памет у глава…


Можеби ќе ве интересира

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство