16 Октомври, 2018
0.2486

ЈП Водовод и канализација известува за прекин на водоснабдување

Објавено во: Македонија 17 Мај, 2018

На ден 18.05.2018г. поради уличен дефект од ф100мм на ул.Коста Новаковиќ раскрсница со Методија Шаторов Шарло, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул.Коста Новаковиќ бр.7 и 9 и Поликлиника Јане Сандански од 09:00 часот сѐ до завршување.

На ден 18.05.2018 г. поради уличен дефект од ф100мм на ул.Коста Новаковиќ раскрсница со Методија Шаторов Шарло, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул.Коста Новаковиќ бр.7 и 9 и Поликлиника Јане Сандански, од 09:00 часот до завршување.

На 17.05.2018г. дефектот на ул.Џумајска 21 е саниран, водоснабдувањето е нормализирано во 15:10 часот.

Дефектот  на ул.Виктор Иго 10 е саниран  водоснабдувањето е нормализирано на17.05.2018г.  во 16:00часот.

На ден 18.05.2018г. поради дефект водоводен приклучок  од  Ф 100мм  на ул.Прашка бб, прекинато водоснабдување ќе  имаат корисниците  од ул.Прашка бб од 09:00 часот  сѐ до санирање на дефектот. 

Можеби ќе ве интересира

Не возиме велосипеди, но ќе возиме ли електрични тротинети?

Не возиме велосипеди, но ќе возиме ли електрични тротинети?

Дурловски, Дамовски, Јовановски бараат амнестија, ама таа да се вика „правда“

Дурловски, Дамовски, Јовановски бараат амнестија, ама таа да се вика „правда“

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Трпеноски за Фактор: Има опции за амнестија, ама по процедура, не со политичка одлука

Трпеноски за Фактор: Има опции за амнестија, ама по процедура, не со политичка одлука

Груевски: Ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон

Груевски: Ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон

Илија Димовски: Не ви е сеедно што ќе се смени името

Илија Димовски: Не ви е сеедно што ќе се смени името

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Адеми: Грците не се во право, но правилата се тие

Адеми: Грците не се во право, но правилата се тие

Медиумите пишуваат дека денес е Денот Д за Македонија?

Медиумите пишуваат дека денес е Денот Д за Македонија?