21 Ноември, 2018
0.2566
    ALK 8101    -0.01%     BESK 9200    0%     CEVI 1001    0.1%     FERS 70000    0%     KMB 5101    -1.29%

Камчев: Отворен сум за соработка со СЈО

Објавено во: Македонија 09 Ноември, 2018

Во врска со денешниот инспекциски надзор во дел од фирмите поврзани со Орка Холдинг ви ја пренесуваме изјавата на Извршниот директор на Орка Холдинг, Јордан Камчев.

„Би сакал да ја информирам јавноста дека како сопственик на повеќе компании во Македонија, кои вработуваат над 3 000 лица, максимално сме отворени и транспарентни за секој инспекциски надзор. 

Компаниите во кои сум сопственик со целосна одговорност, изјавувам дека ги почитуваат позитивните законски прописи во Република Македонија, и токму поради тоа верувам дека многу брзо ќе се отстрани секаков сомнеж околу нивното работење.

Отворени сме за соработка со СЈО, како и со сите други државни институции во земјава, а пред се во интерес на одржување квалитетна бизнис клима, и економски просперитет во земјава“-стои во соопштението испратено до нашиот медиум.

Можеби ќе ве интересира

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Oдреден притвор за Мијалков

Oдреден притвор за Мијалков

Мијалков уапсен

Мијалков уапсен