29 Февруари, 2020
0.0237

Масовна тепачка за празникот во црква

Објавено во: Македонија 09 Ноември, 2018

Во црквата „Св. Димитрија“ во струмичкото село Баница вчера имало масовна тепачка, при што еден човек е сериозно повреден. 

Во 12 часот во полиција е пријавено дека во дворот на црквата „Св. Димитрија“ за време на прослава по повод верскиот празник Митровден, се случила тепачка помеѓу лицата Д.М.(31) и Т.М. од село Баница од една страна и Н.С. и Ѓ.Т. од друга страна. По ова се вмешале и други лица во тепачката. 

Д.М., се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната помош во Медицинскиот центар Струмица е препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле Т.М. и П.А.(28). Увид на местото на настанот, извршила екипа од струмичката полиција и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот. 

фото Википедија

Можеби ќе ве интересира

Македонка дошла од Италија и се пријавила во Инфективна

Македонка дошла од Италија и се пријавила во Инфективна

Работните групи на СДСМ и БЕСА денеска ги започнуваат средбите

Работните групи на СДСМ и БЕСА денеска ги започнуваат средбите

Инспекција ќе проверува во аптеките дали има поскапувања

Инспекција ќе проверува во аптеките дали има поскапувања

Пронајдени се избеганите од штипската болница кои беа на превентивни прегледи

Пронајдени се избеганите од штипската болница кои беа на превентивни прегледи

Македонија упатила вербални ноти за знаците до Грција

Македонија упатила вербални ноти за знаците до Грција

По средбата со Спасовски, согласност за одложување на прекинот на телевизиските канали

По средбата со Спасовски, согласност за одложување на прекинот на телевизиските канали

Заев ќе ја предводи пратеничката листа на изборите во „четворката“

Заев ќе ја предводи пратеничката листа на изборите во „четворката“

Сомнителни за инфицираност со коронавирусот побегнале од Штипската болница

Сомнителни за инфицираност со коронавирусот побегнале од Штипската болница

Мицкоски му даде подарок на Заев, тој не го прифати

Мицкоски му даде подарок на Заев, тој не го прифати