23 Јуни, 2024
0.0587

МИЦКОСКИ: ОВАА ВЛАСТ ПАЃА, ЦРВЕНИОТ КАРТОН СЛЕДУВА НА 8 МАЈ - се слушнав со Таравари и му посакав идна Влада во Македонија

Објавено во: Македонија 24 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Денеска народот во Македонија покажа дека си ја сака Македонија, и дека секој кој го потценува народот, прави голема грешка. 

Ветив дека ќе победиме со најмалку 100 илјади гласови разлика. Победуваме со повеќе од 170 илјади гласови разлика. 

Мислеа дека си имаат работа со мали деца. Но ние, благодарение на народот на Македонија покажавме и докажавме дека Македонија ја има и ќе ја има уште многу долго време. Ветува многу работи. Не напаѓаа, и од внатре, ни се закануваа, се обидуваа да ја делат Македонија, да го делат народот, користеа структури од ВМРО-ДПМНЕ од минатото да не напаѓаат, и ние издржавме, затоа што веруаввме и затоа што вие бевте со нас. Ви благодарам од срце народе на Македонија. 

Ветував дека ќе се случи народ и денес се случи народ. Ова е голема победа за македонскиот народ и за граѓаните на Македонија. 

Народ се излеа и пораката е јасна и единствена, дека Македонија не се плаши и дека се веаќа во рацете на народот.

Ние, заедно со вас, наспроти стотина трговци од ДУИ и СДСМ кои се причина за целото страдање, сиромаштија и криминал во Македонија. Македонија денеска покажа дека е посилна од криминалот и корупцијата.

Резултатите оставаат простор да бидеме задоволни.

Имаме историска победа, бројките бпокажуваат дека оваа власт паѓа. 

Ова е најдобриот резултат што ВМРО-ДПМНЕ го имала од позиција на опозиција. 

Над 600 илјади луѓе гласаа против власта.

Цунамито се крена и им виси над глава, а на 8 мај ќе ги потопи целосно.

иМАМЕ ОБВРСКА ДА ИМ ГИ СРУШИМЕ СИТЕ ИДЕИ ЗА калкулации и предавства.

Ова е револуција на народот на Македонија.

Но, работата не е завршена, а власта не е нималку наивна. 

Првиот круг е жолтиот картон, но тој свети, црвениот терба да се случи на 8 мај, каде треба да следи јасна победа над оваа криминална и корумпирана власта.

Имам и чувство на грижа поради лошите состојби во Македонија, свесен сум и треба секој еден што е со мене, да испорача брзи резултати. Не чека многу работа, мерки, проекти, промени, за да се избориме за подобар ѓивот. Да ја промениме сликата за реалноста. 

Благодарност за секој еден глас, довербата мора да ја оправдаме. 

Оние кои не гласаа и сеуште се двоумат, подавам рака кон сите и ја барам вашата поддршка, заедно сме посилни. 

И оние кои гласаа за власта, нема да има освета кон било кој. Ги почитувам вашите уверувања, и повеќе никој не смее да ве плаши. 

Нека се плашат тие што се огрешиле кон народот, е тие ќе одговараат.

Да ја поздравиме идната претседателка на Македонија и да и посакаме успешен мандат. Жалам што не веруваа во нас, но народот веруваше, народе на македонија во благодарам.

јА НАПАЃАА, НАВРЕДУВАА, НО ТАА ИЗДРЖА И храбро се бореше.

Се слушнав со нтаравари и му посакав успешни парламентарни избори и идна Влада во Македонија. Да не дозволиме ДУИ да направи добар резултат.

Излезете сите да гласаме и да биде македонија повторно ваша.

Можеби ќе ве интересира

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство