05 Февруари, 2023
0.0198

ОВИЕ ПРАЗНИЦИ, ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ СО DINERS CLUB!

Објавено во: Мои пари 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Веќе започнавте да размислувате за празнични подготовки?

Без разлика дали планирате патување, организирате прослава дома или веќе правите список за сите подароци кои е потребно да ги купите, Diners Club е вашиот сојузник оваа празнична сезона.

Аплицирајте за картичка веднаш на: www.diners.mk/kampanja и откријте ги бројните можности за плаќање на рати, како и поволностите ексклузивни само за членовите на Diners Club.

Уживајте во шопинг во повеќе од 4000 продажни места во Македонија, меѓу кои Fashion Group, Magnetik, Neptun, Setec, dm, VERO, Sport Vision и уште многу други. Шопингот не е ограничен само за нашата земја, па така дури и доколку патувате, продажната мрежа на Diners Club ви овозможува да плаќате на рати и во над 45 милиони продажни места ширум светот.

А кога сме веќе кај патувањата, со вашата Diners Club картичка можете да добиете поврат на готовина при резервација на Booking.com, Hotels.com или Rentalcars.com. Дури и авионскиот лет ќе изгледа поинаку - со Diners Club добивате привилегиран пристап до повеќе од 13.000 аеродроми насекаде во светот. Повеќе нема празнични гужви и чекање редови, сега можете опуштено да уживате во аеродромскиот lounge додека го чекате терминот за вашиот лет.


Доколку сепак планирате празниците да ги поминете дома, искористете го максимумот од нив и купувајте паметно користејќи ги придобивките за членовите на Diners Club. Покријте ги вашите секојдневни трошоци како сметки, купувања во маркети, автомобилски гуми, спортска опрема и други основни потребштини, но дозволете си и уживање и со Diners Club купувајте на рати карти за концерти, технологија, или букирајте ги вашите следни локални и интернационални патувања.

Сакате повеќе? Аплицирајте до 31 декември на www.diners.mk/kampanja и добијте подарок 500 денари на вашата нова Diners Club картичка!

Овие празници, добивате повеќе со Diners Club.

пр објава

Можеби ќе ве интересира

БРАКО ПОЧНА СО ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКИ ПАРАВАНИ СО НОВ ДИЗАЈН

БРАКО ПОЧНА СО ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКИ ПАРАВАНИ СО НОВ ДИЗАЈН

Капиталните инвестиции и кредитниот раст во главен фокус на Стопанска банка АД - Скопје

Капиталните инвестиции и кредитниот раст во главен фокус на Стопанска банка АД - Скопје

Можна соработка на Клиника Жан Митрев со Израел

Можна соработка на Клиника Жан Митрев со Израел

Невена Смилевска, CEE Bankwatch Network: Потребно е да ја поттикнеме енергетската транзиција на домаќинствата за да се намали енергетската сиромаштија

Невена Смилевска, CEE Bankwatch Network: Потребно е да ја поттикнеме енергетската транзиција на домаќинствата за да се намали енергетската сиромаштија

Ковачевски: Компании како Виталиа имаат значајно влијание на растот и развојот на економијата во земјата

Ковачевски: Компании како Виталиа имаат значајно влијание на растот и развојот на економијата во земјата

Како да изградите здрава навика за штедење

Како да изградите здрава навика за штедење

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во февруари досега изнесува 152,34 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата во февруари досега изнесува 152,34 евра за мегават час

Денско и ноќно скијање, забава за сите возрасти: Топ викенд во Крушево

Денско и ноќно скијање, забава за сите возрасти: Топ викенд во Крушево

Кукутанов природни вина со богат вкус за комплетно уживање!

Кукутанов природни вина со богат вкус за комплетно уживање!