25 Март, 2019
0.0267

ПОРАЗИТЕЛНО: Скопје во топ 10 најзагадени градови во светот

Објавено во: Македонија 08 Ноември, 2018

Скопје денеска се најде во топ 10 најзагадени градови во светот. 

Овој податок е објавен на страницата air visual. 

Во Карпош се измерени 71 ПМ честичка на 100 микограми, во Миладиновци 57 ПМ, во Центар под 50 ПМ, според Мој воздух. 

Скопје се најде на 10-то место, иако претходно оваа сезона бил и на 6-то место. 

Број еден најзагаден град во светот денеска е Делхи во Индија. 

Втор е Лахоре во Пакистан, а трет е Калкута во Индија. 

На 4-то место е Дака во Бангладеш, петти е Улан Батор во Монголија. 

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени