07 Јули, 2020
0.0320

Прва лидерска кај претседател без меѓународен фактор

Објавено во: Македонија 20 Октомври, 2019

Лидерската средба организирана од Претседателот Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Имено лидерска средба организирана од Претседател на тогашна Република Македонија, а сега Република Северна Македонија без учество на меѓународен фактор не се случила никогаш. 

За Законот за ЈО минатиот месец имаше лидерска средба Заев - Мицкоски. 

Во јануари 2018 година имаше лидерска за името. 

Во 2015 година имаше лидерска во Пржино на која присуствуваше и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, а тема беше законот за Влада. 

Можеби ќе ве интересира

Шилегов се врати во кабинетот по две недели боледување

Шилегов се врати во кабинетот по две недели боледување

ГЛАСАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ НЕМА ДА БИДЕ ПОМАЛКУ БЕЗБЕДНО ОД ОДЕЊЕ ВО МАРКЕТ - Филипче уверува дека протоколите се сигурни

ГЛАСАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ НЕМА ДА БИДЕ ПОМАЛКУ БЕЗБЕДНО ОД ОДЕЊЕ ВО МАРКЕТ - Филипче уверува дека протоколите се сигурни

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИМЕ ОД БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ: Неофицијално денеска има помалку и од вчера, базените се отвораат и за рекретивци

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИМЕ ОД БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ: Неофицијално денеска има помалку и од вчера, базените се отвораат и за рекретивци

КАКО УСПЕАЛ ДА ГИ СОБЕРЕ - дури 211 мигранти откриени во едно возило

КАКО УСПЕАЛ ДА ГИ СОБЕРЕ - дури 211 мигранти откриени во едно возило

Најголем проблем играњето на свадба: Комисијата за заразни болести не дава препорака за организирање веселби

Најголем проблем играњето на свадба: Комисијата за заразни болести не дава препорака за организирање веселби

МИНИМАЛЕЦ НЕ ПОНИЗОК ОД 18.700 до 20.900 ДЕНАРИ - кој и да дојде на власт планира да зголемува плати

МИНИМАЛЕЦ НЕ ПОНИЗОК ОД 18.700 до 20.900 ДЕНАРИ - кој и да дојде на власт планира да зголемува плати

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Силен северен ветер со брзина до 90 километри на час и дожд

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Силен северен ветер со брзина до 90 километри на час и дожд

Министерот Чулев изгуби спор против Владата

Министерот Чулев изгуби спор против Владата

Колев: Ги повикувам Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции

Колев: Ги повикувам Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции