27 Мај, 2024
0.0261

ПРВОТО КОЛО ОД „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА“ НА 2WIN.MK ВЛЕЗЕ ВО ЗАВРШНИЦА

Објавено во: Македонија 29 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Играчите на единствената легална платформа за интернет игри на среќа 2win.mk, имаат можност да се забавуваат со наградната игра „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА“. Оваа наградна играна 2win.mkноси забава и вкупен фонд на награди од 15049739 денари.

Видеолотарија Касинос Австрија континуирано го следи задоволството на играчите. За нив, од 04.09.2023, подготвивме награден предизвик на играчката платформа 2win.mk, „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА“.  Наградната играима богат фонд на награди, парични и стокови во збирен износ од фантастични 15049739 денари. Во рамките на наградната игра, ќе доделиме вкупно 230 награди од кои 26 се стокови награди, а 204 сепарични награди. Главните награди се автомобил Мерцедес во двете категории.

На 01.10.2023 ќе заврши турнирската фазаод првото коло. По заокружување на оваа фаза, ќе следи фаза 2 со дополнителната игра „ Среќно тркало“ која за првото коло ќе се одржи во просториите на седиштето на Државна Видеолотарија на Македонија, на 07.10.2023 во 12 часот. Во Фаза 2 од наградната игра се квалификуваат првите 10 најсреќни учесници на официјалните ранг листи од наградната игра за секоја категорија.  Правилата на наградната игра се достапни на платформата2win.mk.

пр објава

Можеби ќе ве интересира

ЕВЕ КОЈ Е УБИЕНИОТ ПЕЈАЧ НА ПЛАСТИЧАРСКА: Станува збор за познат хип-хоп пејач на албанската естрада

ЕВЕ КОЈ Е УБИЕНИОТ ПЕЈАЧ НА ПЛАСТИЧАРСКА: Станува збор за познат хип-хоп пејач на албанската естрада

ПОЗНАТ ПЕЈАЧ ПОЧИНАЛ ВО ПУКАЊЕТО НА ПЛАСТИЧАРСКА: Еве што точно се случило

ПОЗНАТ ПЕЈАЧ ПОЧИНАЛ ВО ПУКАЊЕТО НА ПЛАСТИЧАРСКА: Еве што точно се случило

НАСКОРО УШТЕ ЕДЕН СПОЕН ВИКЕНД, ЌЕ ПОЧНУВА СО ПЕТОК: Еве кога ќе одмараме три дена

НАСКОРО УШТЕ ЕДЕН СПОЕН ВИКЕНД, ЌЕ ПОЧНУВА СО ПЕТОК: Еве кога ќе одмараме три дена

ФИЛИПИНСКА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА: Повеќето се во брак со Македонци, а мал дел се дојдени тука поради работа

ФИЛИПИНСКА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА: Повеќето се во брак со Македонци, а мал дел се дојдени тука поради работа

„ЕУ ДА ПОЧНЕ ДА ГИ ИСПОЛНУВА ВЕТУВАЊАТА, ПО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ГРАЃАНИТЕ СЕ ЧУВСТВУВААТ ИЗНЕВЕРЕНИ“: Димитров во интервју за „Катимерини“

„ЕУ ДА ПОЧНЕ ДА ГИ ИСПОЛНУВА ВЕТУВАЊАТА, ПО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ГРАЃАНИТЕ СЕ ЧУВСТВУВААТ ИЗНЕВЕРЕНИ“: Димитров во интервју за „Катимерини“

„КОВАЧЕВСКИ ВО ЕДНА ЧЕСТИТКА ГО УПОТРЕБИ МАКЕДОНИЈА ПОВЕЌЕ ОТОКОЛКУ ВО ЦЕЛ НЕГОВ МАНДАТ“: Клековски за, како што вели иронијата на СДСМ

„КОВАЧЕВСКИ ВО ЕДНА ЧЕСТИТКА ГО УПОТРЕБИ МАКЕДОНИЈА ПОВЕЌЕ ОТОКОЛКУ ВО ЦЕЛ НЕГОВ МАНДАТ“: Клековски за, како што вели иронијата на СДСМ

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

НОЌЕСКА СЕ ПУКАЛО НА ПЛАСТИЧАРСКА: Еве ги деталите

НОЌЕСКА СЕ ПУКАЛО НА ПЛАСТИЧАРСКА: Еве ги деталите

МИНИ ТОРНАДО СЕ ПОЈАВИ ВО БЛИЗИНА НА СТРУГА: Климатските промени си го прават своето

МИНИ ТОРНАДО СЕ ПОЈАВИ ВО БЛИЗИНА НА СТРУГА: Климатските промени си го прават своето