24 Мај, 2024
0.0284

СЕ ОГЛАСИ Д-Р БЕЌАРОВСКИ ЗА СМРТТА НА 24 ГОДИШНОТО МОМЧЕ ВО БИТОЛА: Мене лично ми личи на акутен фулминантен облик на леукемија

Објавено во: Македонија 29 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Доктор Нико Беќаровски се огласи на фејсбук со свое мислење околу причините за смртта на 24 годишното момче во битолската болница.
„ Според изнесените оскудни податоци за клиничката слика, лабораториските, компјутерските испитувања и првичниот обдукциски наод, смртта на 24 годишното момче во Битола, мене лично ми личи на АКУТЕН ФУЛМИНАНТЕН ОБЛИК НА #ЛЕУКЕМИЈА.

Во тој случај навистина нема лекарска грешка.

Секоја друга етиологија, заслужува дискусија и опсервација.

Бидете максимално транспарентни и искрени во информирањето, за да се врати комплетно изгубената доверба во битолската болница и целото здравство.

Тоа е минимумот кој го заслужуваат граѓаните, но уште повеќе совесните, стручните и чесните здравствени работници, кои неправедно се валкаат во колективната кал.

Молба до сите партии да не се политизира оваа трагедија.

НАЈИСКРЕНО И НАЈДЛАБОКО СОЧУВСТВОТО ДО ФАМИЛИЈАТА“, напиша тој на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Силјановска Давкова се сретна со Папата, но средба со Радев немаше

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Силјановска Давкова се сретна со Папата, но средба со Радев немаше

МУЦУНСКИ ВЕЛИ ДЕКА СЕ БЛИСКУ ДО ДОГОВОР СО „ВРЕДИ“: Местото на ДУИ е во опозиција

МУЦУНСКИ ВЕЛИ ДЕКА СЕ БЛИСКУ ДО ДОГОВОР СО „ВРЕДИ“: Местото на ДУИ е во опозиција

ФПСМ: Македонскиот алпинист Здравко Дејановиќ при искачувањето на Хималаите имал проблеми, но е надвор од животна опасност

ФПСМ: Македонскиот алпинист Здравко Дејановиќ при искачувањето на Хималаите имал проблеми, но е надвор од животна опасност

СПАСОВСКИ: Во јавноста перцепцијата е дека сè што ќе побара ДУИ, СДСМ го дава

СПАСОВСКИ: Во јавноста перцепцијата е дека сè што ќе побара ДУИ, СДСМ го дава

ПРИЛЕП: Неколку девојчиња истепале соученичка

ПРИЛЕП: Неколку девојчиња истепале соученичка

KOВАЧЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ: Кога СДСМ ќе избира нoв лидер?

KOВАЧЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ: Кога СДСМ ќе избира нoв лидер?

РАДЕВ: На ред е претседателот на Северна Македонија, да дојде во Бугарија

РАДЕВ: На ред е претседателот на Северна Македонија, да дојде во Бугарија

УТРОВО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА: Мијалков е на слобода

УТРОВО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА: Мијалков е на слобода

„ДИЈАСПОРАТА ОВДЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ПРИМЕНА СО РАШИРЕНИ РАЦЕ, НО НЕ Е ТАКА“ - еве какво искуство имал иселеникот Митре Кутановски, слушајте во новиот поткаст на Фактор

„ДИЈАСПОРАТА ОВДЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ПРИМЕНА СО РАШИРЕНИ РАЦЕ, НО НЕ Е ТАКА“ - еве какво искуство имал иселеникот Митре Кутановски, слушајте во новиот поткаст на Фактор