12 Ноември, 2019
0.0166

Тешка сообраќајка во Охрид, еден почина откако возачите не сакале да го пренесат

Објавено во: Македонија 19 Септември, 2016

Во Охрид вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа повеќе возила, а четворица беа повредени. Сепак, жртвата не е како последица на директен судар, туку еден од учесниците во колоната чиј син учествувал во сообраќајката подоцна претрпел тежок срцев удар, но иако му било многу лошо околните возачи долго време не сакале да го пренесат во болница со изговори дека им се брзало, пренесе Охрид1

Итната медицинска помош која веќе им помогнала на повредените во сообраќајната несреќа немала повеќе возила за да го пренесе возрасниот човек, кој подоцна е пренесен со приватен автомобил до интернето оделение на Охридската болница. 

За жал било предоцна бидејќи масовниот инфаркт направил огромна штета на срцето и лекарите не можеле да интервенираат. Нејасно е и зошто Полицијата не интервенира и не го превезе човекот со едно од четирите полициски возила кои беа на лице место, пишува порталот Охрид1.

Можеби ќе ве интересира

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО МИЛЧО МАНЧЕВСКИ: Убаво ми е во моја кожа и со никого не би се менувал

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО МИЛЧО МАНЧЕВСКИ: Убаво ми е во моја кожа и со никого не би се менувал

Полковник Јанковиќ: Како членка на НАТО никогаш повеќе нема да се донесе одлука без вас

Полковник Јанковиќ: Како членка на НАТО никогаш повеќе нема да се донесе одлука без вас

Пендаровски денеска на средба со Макрон и прв вистински претседателски испит

Пендаровски денеска на средба со Макрон и прв вистински претседателски испит

(ФОТО) Емануел Макрон го пречека Пендаровски

(ФОТО) Емануел Макрон го пречека Пендаровски

„ЦРНА ТРОЈКА“: Многу високо аерозагадување во три града

„ЦРНА ТРОЈКА“: Многу високо аерозагадување во три града

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски замина на средба со Макрон, се покачуваат платите во здравството

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски замина на средба со Макрон, се покачуваат платите во здравството

ОТВОРЕН И ИСКРЕН ДО СРЖ И СЕ ЗА „ВРБА“: Ексклузивно интервју со Милчо Манчевски

ОТВОРЕН И ИСКРЕН ДО СРЖ И СЕ ЗА „ВРБА“: Ексклузивно интервју со Милчо Манчевски

СЕ ШВЕРЦУВА ДУРИ И АРОМА ЗА НАРГИЛЕ - Царината заплени разни стоки

СЕ ШВЕРЦУВА ДУРИ И АРОМА ЗА НАРГИЛЕ - Царината заплени разни стоки

Кочанскиот загадувач доби клуч на врата од 30 дена

Кочанскиот загадувач доби клуч на врата од 30 дена