09 Август, 2022
0.0216

(ВИДЕО) УЧЕСНИЧКА НА ПРОТЕСТОТ: Јас искрено не гледам зошто во ЕУ би одела „гола“

Објавено во: Македонија 04 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Учесничка на протестот пред Влада вечерва анкетирана одговори дека излегла за своите деца, и за својата земја. 

Таа вели дека не гледа зошто би одела во Европа „гола“, затоа што како што рече не оставија без ништо. Додава дека 30 години се занимаваме со пропаганда, за да луѓето се срамат да кажат дека се патриоти. 

„Ние сме тие кои ја создале и кои оваа држава ја држат во живот. Зошто ние толку слепо се држиме за таа ЕУ и ни се дава како единствена опција“, вели Елена. 

Таа прашува зошто властите употребуваат назив „чист јазик“ и прашува дали тој до вчера бил валкан. 

видео Мотика


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Даночни реформи ќе треба да обезбедат 54 милиони евра, Бесими даде детали

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Даночни реформи ќе треба да обезбедат 54 милиони евра, Бесими даде детали

Има 1.233 позитивни, 284 реинфекции и 10 починати

Има 1.233 позитивни, 284 реинфекции и 10 починати

Петличковски кажа во кој случај би имало нови ковид рестриктивни мерки

Петличковски кажа во кој случај би имало нови ковид рестриктивни мерки

MAКЕДОНИЈА СЕ СЕЌАВА НА ЖРТВИТЕ ОД КАРПАЛАК: Двајца роднини загинаа во ист ден

MAКЕДОНИЈА СЕ СЕЌАВА НА ЖРТВИТЕ ОД КАРПАЛАК: Двајца роднини загинаа во ист ден

МАЈКАТА БАРА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПРЕЗЕМАТ МЕРКИ: Педофил од Тетово барал разголени фотографии од 12-годишно девојче

МАЈКАТА БАРА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПРЕЗЕМАТ МЕРКИ: Педофил од Тетово барал разголени фотографии од 12-годишно девојче

Државјани на Македонија помагале косовци преку Драч да заминуваат за Италија

Државјани на Македонија помагале косовци преку Драч да заминуваат за Италија

На 93 години почина архитектот Петар Муличкоски, авторот на оригиналната зграда на Владата

На 93 години почина архитектот Петар Муличкоски, авторот на оригиналната зграда на Владата

(ВИДЕО) Се појави снимка на која се гледа како Ламбе го пали бугарскиот клуб во Битола

(ВИДЕО) Се појави снимка на која се гледа како Ламбе го пали бугарскиот клуб во Битола

Муареми поднесе кривични против Русковска, Трајчева и Јосифовска

Муареми поднесе кривични против Русковска, Трајчева и Јосифовска