17 Јануари, 2020
0.0242

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

Објавено во: Македонија 21 Септември, 2019

Викендов според синоптичарите ќе го започнеме со постудени утра, додека во текот на денот ќе биде претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер.

Дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 17 до 25 степени целзиусови.

За време на викендов времето ќе биде стабилно, до понеделник со ниски утрински температури.

Во понеделник попладне и во вторник ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Можеби ќе ве интересира

Спасовски преку амбасадорот му испрати писмо со честитки на новиот руски премиер

Спасовски преку амбасадорот му испрати писмо со честитки на новиот руски премиер

Апасиев оптимист - очекува да освои 4 до 5 пратеници на изборите

Апасиев оптимист - очекува да освои 4 до 5 пратеници на изборите

НАДЕЖТА НЕ УМИРА ТАКА ЛЕСНО КАЈ МЕРКЕЛ: Канцеларката очекува датум за Македонија во мај

НАДЕЖТА НЕ УМИРА ТАКА ЛЕСНО КАЈ МЕРКЕЛ: Канцеларката очекува датум за Македонија во мај

Вооружен грабеж во НЛБ во Ѓорче Петров, клиентите и вработените безбедни

Вооружен грабеж во НЛБ во Ѓорче Петров, клиентите и вработените безбедни

Заев остана да живее во Скопје

Заев остана да живее во Скопје

ШТО ИМ ПОРАЧА НИКОЛОВСКИ НА СВОИТЕ: Не се фоткајте по кафеани и внимавајте со фејсбукот

ШТО ИМ ПОРАЧА НИКОЛОВСКИ НА СВОИТЕ: Не се фоткајте по кафеани и внимавајте со фејсбукот

Претседателот на ДИК го искритикува СДСМ за „персоналецот“

Претседателот на ДИК го искритикува СДСМ за „персоналецот“

СЕ ПОДГОТВУВА ЛИ ЗА МИНИСТЕР - и Костадинов одговори на 30 прашања

СЕ ПОДГОТВУВА ЛИ ЗА МИНИСТЕР - и Костадинов одговори на 30 прашања

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, призна вина пред судот

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, призна вина пред судот