13 Јули, 2024
0.0239

Во пукање во Сомбор има ранети

Објавено во: Балкан 07 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Пукање имало попладнево во српскиот град Сомбор, каде неофицијално две лица се ранети. 

Нешто пред 17 часот полицијата добила дојава дека едно лице пука во неговата куќа, по доаѓањето на местото на настанот, сопственикот на куќата отворил оган кон полицијата. При тој напад двајца членови на полициските сили се здобиле со повреди, прострелни рани кои не се опасни по живот. Напаѓачот е ранет во вкрстен оган и  е надвор од животна опасност. По пукањето тој е совладан и пренесен во Општата болница во Сомбор. Полицијата е на лице место и увидот е во тек. На целата драма наводно и претходела расправија во семејството по што мажот почнал да пука. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Падна град со големина на топче за голф

НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Падна град со големина на топче за голф

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

БАКТЕРИЈА КОЈА ГО НАПАЃА МОЗОЧНОТО ТКИВО ПРИСУТНА ВО ПРОТЕИНСКИ СЕНДВИЧИ: Производот се повлекува од продажба

БАКТЕРИЈА КОЈА ГО НАПАЃА МОЗОЧНОТО ТКИВО ПРИСУТНА ВО ПРОТЕИНСКИ СЕНДВИЧИ: Производот се повлекува од продажба

НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СКИЈА И НА +40: Држава од соседството гради скијалиште, еве каде ќе може да зимувате на лето

НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СКИЈА И НА +40: Држава од соседството гради скијалиште, еве каде ќе може да зимувате на лето

EКСТРЕМНО ЖЕШКО: Во Србија се измерени 50 степени

EКСТРЕМНО ЖЕШКО: Во Србија се измерени 50 степени

РАСКОШ И МИЗЕРИЈА: Кога Тито го посети езерото Треска и денес

РАСКОШ И МИЗЕРИЈА: Кога Тито го посети езерото Треска и денес

НАСЕЛЕНИЕТО СТАРЕЕ: Која е просечната возраст во Србија?

НАСЕЛЕНИЕТО СТАРЕЕ: Која е просечната возраст во Србија?