26 Јули, 2021
0.0218

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА: Ова е моментот кога паѓа гондолата од жичарницата во Италија, видеото обелоденето по три недели

Објавено во: Свет 17 Јуни, 2021

По повеќе од три недели кога се случи страшната несреќа во Италија, на социјалната мрежа Твитер се појави видео кое има вознемирувачка содржина. Се гледа моментот како гондолата се движи нагоре и пред самиот крај оддеднаш со силна брзина се враќа назад, сајлата се кине и паѓа од голема висина.

Во оваа страшна трагедија загинаа 14 луѓе, а преживеа само петгодишното детенце, кое го загуби целото негово семејство. Само неколку дена по несреќата италијанското обвинителство поднесе кривични пријави против тројца вработени во компанијата. Тие се гонат под сомнение дека намерно го деактивирале системот за итно итно кочење.


Можеби ќе ве интересира

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

За пари издавала лажни ковид потврди

За пари издавала лажни ковид потврди

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари