18 Април, 2024
0.0285

„ЦРНА МАИЦА И ДУКСЕР И ОСТАВИ КОЛКУ МОЖЕШ“: навивачите собираат донации за семејството на прерано заминатиот другар Андреј

Објавено во: Македонија 02 Март, 2024

Добивај вести на Viber

Црна маица и дуксер, без доцнење, остави помош колку можеш и испочитуавај го другарот кој прерано не напушти. 

Со оваа порака навивачите „City Park Boys“, ги повикаа сите свои членови, но и сите љубители на спортот да го проследат утрешниот натпревар на Работнички во СРЦ Кале, каде како што пишуваат ќе бидат постави кутии за донации на двата влезови. 

- Утре 03.03 во 19:30 нашиот Работнички ја пречекува екипата на Фмп во срц Кале. На овој натпревар ќе бидат поставени кутии за донации на двата влезови за помош на фамилијата на Андреј. Собирот ќе почне во 18:00 на Седек (позади центар за странски јазици) од каде ќе се упатиме кон салата на Кале.

Правилата за овој натпревар се следни:

-ЦРНА МАИЦА И ДУКСЕР

-не доцни на собир ниту пак во сала

-понеси со себе пари и остави во кутијата најмногу што можеш

-испочитувај го другарот на групата што прерано не напушти

За крај присуствувај на уште една победа на нашиот Работнички - пишува во нивниот пост на Фејсбук. 


Навивачката група во неколку наврати објави за прераното заминување на младиот Андреј Грковски, кој почина на само 24 години. 


Фото: Принсткрин/Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна кампањата за парламентарните избори, ветувања за подобар живот за граѓаните

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна кампањата за парламентарните избори, ветувања за подобар живот за граѓаните

ВАНКОВСКА: Ќе се заложам за намалување на воениот буџет

ВАНКОВСКА: Ќе се заложам за намалување на воениот буџет

СТО НАЈВЛИЈАТЕЛНИ ЛИЧНОСТИ ВО СВЕТОТ СПОРЕД „ТАЈМ“: На листата се најде Македонката Светлана Мојсов

СТО НАЈВЛИЈАТЕЛНИ ЛИЧНОСТИ ВО СВЕТОТ СПОРЕД „ТАЈМ“: На листата се најде Македонката Светлана Мојсов

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ДО СПЕЦИЈАЛИЗАНТИТЕ: Решение ќе има после изборите

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ДО СПЕЦИЈАЛИЗАНТИТЕ: Решение ќе има после изборите

КОВАЧЕВСКИ ЗА ИЗЈАВАТА НА ОСМАНИ ЗА ОТВОРЕН БАЛКАН: Политичарите како во избори, даваат изјави што треба, што не треба

КОВАЧЕВСКИ ЗА ИЗЈАВАТА НА ОСМАНИ ЗА ОТВОРЕН БАЛКАН: Политичарите како во избори, даваат изјави што треба, што не треба

Доживотен затвор за убиената жена во Кочани со 40 убоди со нож

Доживотен затвор за убиената жена во Кочани со 40 убоди со нож

ДУИ на симулирана седница ги избра Бујар и Села за претседатели и направи уставни измени

ДУИ на симулирана седница ги избра Бујар и Села за претседатели и направи уставни измени

СОНК: Иако е период на избори, најверојатно ќе почне генерален штрајк во установите од културата

СОНК: Иако е период на избори, најверојатно ќе почне генерален штрајк во установите од културата

ГЕСТ ЗА ПРИМЕР И ПОЧИТ! Која фирма за свои сограѓани од Свети Николе ќе даде над 250.000 евра?

ГЕСТ ЗА ПРИМЕР И ПОЧИТ! Која фирма за свои сограѓани од Свети Николе ќе даде над 250.000 евра?