18 Април, 2024
0.0363

КАКВИ ГЛУПЕРДИ РАСИПАНИ ЧОВЕЧЕ - препукувањата во „Левица“ се разгоруваат

Објавено во: Македонија 01 Март, 2024

Добивај вести на Viber

Препукувањата во „Левица“ добиваат уште поголеми размери. По најавата на Дарко Масларковски дека ја напушта партијата, што беше проследено и со тврдења на социјалните мрежи дека тој е донатор на ВРМО-ДПМНЕ, утринава од „Левица“ објавија дека расчистуваат со членови на партијата кои ги нарекоа „џган“.

Оваа објава предизвика реакција од нивниот член, Бранко Ристов, кој спротивно на објавата на „Левица“ посочува дека отказот го дал во партија и не гледа причина за јавно обвинвуање, кога целел кон тивко напуштање на партијата. 

Какви глуперди расипани човече... Никаков коментар против партијата немам пишано. Само оставка си дадов. Внатрепартиска работа. Така и третирав. Едноставно испратив меил допис до членовите на Централниот Комитет дека си давам оставка од внатрепартиските функции и причините за истите.

Оти на таков корен се поставени работите некој крт си го раширил мојот маил. Наместо прст на глава дека нешто не штима чим толку брзо излегуваат информации од внатре со дрва и камења по мене... Па уште на цело членство директива да се лајкува и шири еклатантна дезинформација. За човек што толку долго е активен во партијата што е записничар на формирање ЛО Велес во таму некаде 2016/17... - напиша тој на неговиот Фејсбук профил. 
Еве ја неговата објава:

Неговата објава предизвика бројни коментари, од кои дел го поддржаа, но дел продолжија со вулгарни навредливи коментари...


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна кампањата за парламентарните избори, ветувања за подобар живот за граѓаните

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна кампањата за парламентарните избори, ветувања за подобар живот за граѓаните

ВАНКОВСКА: Ќе се заложам за намалување на воениот буџет

ВАНКОВСКА: Ќе се заложам за намалување на воениот буџет

СТО НАЈВЛИЈАТЕЛНИ ЛИЧНОСТИ ВО СВЕТОТ СПОРЕД „ТАЈМ“: На листата се најде Македонката Светлана Мојсов

СТО НАЈВЛИЈАТЕЛНИ ЛИЧНОСТИ ВО СВЕТОТ СПОРЕД „ТАЈМ“: На листата се најде Македонката Светлана Мојсов

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ДО СПЕЦИЈАЛИЗАНТИТЕ: Решение ќе има после изборите

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ДО СПЕЦИЈАЛИЗАНТИТЕ: Решение ќе има после изборите

КОВАЧЕВСКИ ЗА ИЗЈАВАТА НА ОСМАНИ ЗА ОТВОРЕН БАЛКАН: Политичарите како во избори, даваат изјави што треба, што не треба

КОВАЧЕВСКИ ЗА ИЗЈАВАТА НА ОСМАНИ ЗА ОТВОРЕН БАЛКАН: Политичарите како во избори, даваат изјави што треба, што не треба

Доживотен затвор за убиената жена во Кочани со 40 убоди со нож

Доживотен затвор за убиената жена во Кочани со 40 убоди со нож

ДУИ на симулирана седница ги избра Бујар и Села за претседатели и направи уставни измени

ДУИ на симулирана седница ги избра Бујар и Села за претседатели и направи уставни измени

СОНК: Иако е период на избори, најверојатно ќе почне генерален штрајк во установите од културата

СОНК: Иако е период на избори, најверојатно ќе почне генерален штрајк во установите од културата

ГЕСТ ЗА ПРИМЕР И ПОЧИТ! Која фирма за свои сограѓани од Свети Николе ќе даде над 250.000 евра?

ГЕСТ ЗА ПРИМЕР И ПОЧИТ! Која фирма за свои сограѓани од Свети Николе ќе даде над 250.000 евра?