05 Јуни, 2020
0.2282

Македонија

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

04 Јуни, 2020

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

04 Јуни, 2020

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

04 Јуни, 2020

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

04 Јуни, 2020

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

04 Јуни, 2020

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

04 Јуни, 2020

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

04 Јуни, 2020

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

04 Јуни, 2020

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

04 Јуни, 2020

НА РЕВИЗОРИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ЈАНЕВА - велат, прашајте во Обвинителството

НА РЕВИЗОРИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ЈАНЕВА - велат, прашајте во Обвинителството

04 Јуни, 2020

Куманово остана без инспекција, еден од инспекторите позитивен на корона вирусот

Куманово остана без инспекција, еден од инспекторите позитивен на корона вирусот

04 Јуни, 2020

Пауновски: Инспекторите отишле без полициска асистенција на „Боемска улица“

Пауновски: Инспекторите отишле без полициска асистенција на „Боемска улица“

04 Јуни, 2020

Лукаревска: Не сум била на фризер, фотографиите се стари

Лукаревска: Не сум била на фризер, фотографиите се стари

04 Јуни, 2020

Рекорден број новозаболени денеска: 120 позитивни, двајца починале

Рекорден број новозаболени денеска: 120 позитивни, двајца починале

04 Јуни, 2020

На само 4 километри од Скопје, а не влегуваат во целосниот карантин

На само 4 километри од Скопје, а не влегуваат во целосниот карантин

04 Јуни, 2020

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

04 Јуни, 2020

Ако не може на гробишта да дојдат во храмовите: Црквата ги повикува верниците

Ако не може на гробишта да дојдат во храмовите: Црквата ги повикува верниците

04 Јуни, 2020

Љубе Бошковски ќе добие обештетување од државата за „Кампања“

Љубе Бошковски ќе добие обештетување од државата за „Кампања“

04 Јуни, 2020