22 Мај, 2018
0.5332
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Македонија

НЕ УСПЕА ДА СЕ ИСКАЧИ НА „ПОКРИВОТ НА СВЕТОТ: Кој е Георги Петков македонскиот алпинист кој почина пред да стигне на Монт Еверест?

НЕ УСПЕА ДА СЕ ИСКАЧИ НА „ПОКРИВОТ НА СВЕТОТ: Кој е Георги Петков македонскиот алпинист кој почина пред да стигне на Монт Еверест?

21 Мај, 2018

МАРАТОНСКИОТ СПОР СЕ ПРЕФРЛА ВО ЊУЈОРК: Димитров, Коѕијас и Нимиц ја продолжуваат „потрагата“ по решение за името на Македонија!

МАРАТОНСКИОТ СПОР СЕ ПРЕФРЛА ВО ЊУЈОРК: Димитров, Коѕијас и Нимиц ја продолжуваат „потрагата“ по решение за името на Македонија!

21 Мај, 2018

„Република Илинденска Македонија“ не може да се преведе на албански јазик?

„Република Илинденска Македонија“ не може да се преведе на албански јазик?

21 Мај, 2018

Македонски алпинист загина на Еверест

Македонски алпинист загина на Еверест

20 Мај, 2018

Скопјанец прободен со нож

Скопјанец прободен со нож

20 Мај, 2018

ВРЕМЕНСКО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ: Доаѓа циклонот Владимир

ВРЕМЕНСКО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ: Доаѓа циклонот Владимир

20 Мај, 2018

Левица ќе поднесе кривична против Заев за загрозување на независноста

Левица ќе поднесе кривична против Заев за загрозување на независноста

20 Мај, 2018

Мицкоски: Ветуваа живот донесоа чемер и јад

Мицкоски: Ветуваа живот донесоа чемер и јад

20 Мај, 2018

(ВИДЕО) Жена од Карписките острови кажува што знае за Македонија

(ВИДЕО) Жена од Карписките острови кажува што знае за Македонија

20 Мај, 2018

Македонија доби награда на Евровизија за најлошо облечени учесници

Македонија доби награда на Евровизија за најлошо облечени учесници

20 Мај, 2018

Шеќеринска: Република Илинденска Македонија претставува одлична база за решение

Шеќеринска: Република Илинденска Македонија претставува одлична база за решение

20 Мај, 2018

Од МНР соопштија кога и каде продолжува новата рунда преговори

Од МНР соопштија кога и каде продолжува новата рунда преговори

20 Мај, 2018

ТЕШКА КРАЖБА ВО КУЌА ВО ГОСТИВАР: Украдени над 20.000 евра

ТЕШКА КРАЖБА ВО КУЌА ВО ГОСТИВАР: Украдени над 20.000 евра

20 Мај, 2018

БЕЗРЕДИЕ: Нападнати полицајци во сендвичара

БЕЗРЕДИЕ: Нападнати полицајци во сендвичара

20 Мај, 2018

Милчин: Врати се дома, Заев, време е за тајм аут во преговорите

Милчин: Врати се дома, Заев, време е за тајм аут во преговорите

20 Мај, 2018

Левица: Осуда за недостоинственото однесување на Заев и полтронскиот однос

Левица: Осуда за недостоинственото однесување на Заев и полтронскиот однос

20 Мај, 2018

„РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“: Што граѓаните мислат за овој предлог?

„РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“: Што граѓаните мислат за овој предлог?

20 Мај, 2018

Србов: Се истрчаа јавно дека се согласуваат со ерга омнес употреба, какви почетнички грешки

Србов: Се истрчаа јавно дека се согласуваат со ерга омнес употреба, какви почетнички грешки

20 Мај, 2018