21 Мај, 2018
0.4694
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Македонија

Ќе имаме ли дожд и денеска?

Ќе имаме ли дожд и денеска?

20 Мај, 2018

Пресметано за колку години ќе започне оскудацијата во Македонија со матични лекари

Пресметано за колку години ќе започне оскудацијата во Македонија со матични лекари

19 Мај, 2018

Прекинато водоснабдување во Припор

Прекинато водоснабдување во Припор

19 Мај, 2018

Вевчанци ослободиле мечка заплеткана со сајла

Вевчанци ослободиле мечка заплеткана со сајла

19 Мај, 2018

Партијата на Грчева: Името нема да можат да го изговорат надвор

Партијата на Грчева: Името нема да можат да го изговорат надвор

19 Мај, 2018

Иванов нема да коментира додека не добие на писмено

Иванов нема да коментира додека не добие на писмено

19 Мај, 2018

Мицкоски: Не прифаќаме уставна промена

Мицкоски: Не прифаќаме уставна промена

19 Мај, 2018

Заев: Со Република Илинденска Македонија  во јуни добиваме покана од НАТО

Заев: Со Република Илинденска Македонија во јуни добиваме покана од НАТО

19 Мај, 2018

Јовица Угриновски контроверзно одбран за претседател на ФПСМ

Јовица Угриновски контроверзно одбран за претседател на ФПСМ

19 Мај, 2018

Ќе се исклучи водата во Сопиште

Ќе се исклучи водата во Сопиште

19 Мај, 2018

Само една партија засега против името Илинденска Македонија

Само една партија засега против името Илинденска Македонија

19 Мај, 2018

(ГАЛЕРИЈА) Почна лидерската средба за името - на потег е државниот врв

(ГАЛЕРИЈА) Почна лидерската средба за името - на потег е државниот врв

19 Мај, 2018

Избран е генерален директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје

Избран е генерален директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје

19 Мај, 2018

Eкспресно фатени разбојници кои ограбиле продавница во Тетово

Eкспресно фатени разбојници кои ограбиле продавница во Тетово

19 Мај, 2018

(ВИДЕО) Заев раскажа анегдота во која ги поврза бракот и влезот во ЕУ

(ВИДЕО) Заев раскажа анегдота во која ги поврза бракот и влезот во ЕУ

19 Мај, 2018

На охриѓанец му барал 5000 евра за да не објави недолични работи за неговите ќерки

На охриѓанец му барал 5000 евра за да не објави недолични работи за неговите ќерки

19 Мај, 2018

Прекинато водоснабдувањето во дел од Усје

Прекинато водоснабдувањето во дел од Усје

19 Мај, 2018

„Илинденска Македонија“ - име идеолошки прифатливо и за „леви“ и за „десни“?

„Илинденска Македонија“ - име идеолошки прифатливо и за „леви“ и за „десни“?

19 Мај, 2018