21 Мај, 2018
0.4365
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Македонија

(ГАЛЕРИЈА) Заев ја пречека Тереза Меј

(ГАЛЕРИЈА) Заев ја пречека Тереза Меј

17 Мај, 2018

Лажен доктор на Клиника за ортопедија му одзел пари на човек којшто се грижел за својата болна сопруга

Лажен доктор на Клиника за ортопедија му одзел пари на човек којшто се грижел за својата болна сопруга

17 Мај, 2018

ЈП Водовод и канализација известува за прекин на водоснабдување

ЈП Водовод и канализација известува за прекин на водоснабдување

17 Мај, 2018

Општина Центар го укина бесплатниот превоз за екскурзии

Општина Центар го укина бесплатниот превоз за екскурзии

17 Мај, 2018

Караван од автобуси од Македонија ќе тргне на митингот на Ердоган

Караван од автобуси од Македонија ќе тргне на митингот на Ердоган

17 Мај, 2018

Решенијата за името во фокус на вечерашната емисија на Фактор Магазин

Решенијата за името во фокус на вечерашната емисија на Фактор Магазин

17 Мај, 2018

Издвоено едно име како решение

Издвоено едно име како решение

17 Мај, 2018

Центар се затвора за сообраќај

Центар се затвора за сообраќај

17 Мај, 2018

Заев се сретна и со Меркел

Заев се сретна и со Меркел

17 Мај, 2018

СООБРАЌАЈОТ ЌЕ СЕ ПРЕНАСОЧУВА: Скопје пречекува странска висока делегација

СООБРАЌАЈОТ ЌЕ СЕ ПРЕНАСОЧУВА: Скопје пречекува странска висока делегација

17 Мај, 2018

Пратеничката група на СДСМ и Коалицијата немаат против Ангеловска Бежовска да е нов гувернер на НБРМ

Пратеничката група на СДСМ и Коалицијата немаат против Ангеловска Бежовска да е нов гувернер на НБРМ

17 Мај, 2018

Утре неформална лидерска средба?

Утре неформална лидерска средба?

17 Мај, 2018

(ФОТО) Заев во прегратка на Борисов

(ФОТО) Заев во прегратка на Борисов

17 Мај, 2018

(ФОТО-ВИДЕО) ЗАЕВ И ЦИПРАС ВО ЦЕНТАР НА ВНИМАНИЕТО: Спорот со името ги седна на маса уште еднаш

(ФОТО-ВИДЕО) ЗАЕВ И ЦИПРАС ВО ЦЕНТАР НА ВНИМАНИЕТО: Спорот со името ги седна на маса уште еднаш

17 Мај, 2018

Заев твитна: Македонија и Грција го зајакнуваат пријателството, можеме до решение

Заев твитна: Македонија и Грција го зајакнуваат пријателството, можеме до решение

17 Мај, 2018

Грујевски и Бошковски утре ќе ја дознаат својата судбина

Грујевски и Бошковски утре ќе ја дознаат својата судбина

17 Мај, 2018

13 сообраќајки вчера во Скопје, колку возачи со казна „почести“ МВР ?

13 сообраќајки вчера во Скопје, колку возачи со казна „почести“ МВР ?

17 Мај, 2018

Затвореник од Идризово починал на клиниката за гастрологија

Затвореник од Идризово починал на клиниката за гастрологија

17 Мај, 2018