07 Август, 2022
0.0232

МИЛОШОСКИ ДЕНЕСКА ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО ЦЕНТАР - го пријавува Азири за закани преку фејсбук за кршење раце и нозе

Објавено во: Македонија 28 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Во моментов, пратеникот Антонио Милошоски се наоѓа во полициската станица Центар во Скопје, каде пред надлежен началник го пријавува  функционерот на ДУИ Вaлмир Азири, државен секретар во Министерството за култура, за синоќа искажаните закани за физичко насилство кон Милошоски. 

Азири синоќа предку Фејсбук повика на физичко насилство против Милошоски, со нанесување на телесни повреди.

Денеска постот го нема на фејсбук на профилот на Азири.

Ова е по вчерашниот инцидент во Собранието, кога претседателот на Комисијата за европски прашања Арбер Адеми кон опозицијата фрлаше предмети, а Азири порача: „Антиалбанец како Антонио Милошоски заслужува повеќе. Помина времето на продавачите на магла. Новите генерации Албанци ќе им ги скршат рацете и нозете на сите што ќе се обидат да ги омаловажат Албанците“, пишувало на постот.

Можеби ќе ве интересира

СТРУМИЧАНЕЦ ЈА НАПАДНАЛ СОПРУГАТА СО ОСТАР ПРЕДМЕТ, го повредил и малолетното дете

СТРУМИЧАНЕЦ ЈА НАПАДНАЛ СОПРУГАТА СО ОСТАР ПРЕДМЕТ, го повредил и малолетното дете

ПОВРЕДЕНО ДЕТЕ ВО СКОПСКА ПРИВАТНА ГРАДИНКА, родителите не биле известени, но самите забележале проблем

ПОВРЕДЕНО ДЕТЕ ВО СКОПСКА ПРИВАТНА ГРАДИНКА, родителите не биле известени, но самите забележале проблем

РАСПЕАНИ СКОПЈАНИ ЌЕ ГО РАСПОЛОЖАТ НАРОДОТ, Апасиев предлага да се снимаат пред верски објект

РАСПЕАНИ СКОПЈАНИ ЌЕ ГО РАСПОЛОЖАТ НАРОДОТ, Апасиев предлага да се снимаат пред верски објект

Почина жената претепана од неготинецот со кој била во вонбрачна заедница, тој ќе се гони за потешко кривично дело

Почина жената претепана од неготинецот со кој била во вонбрачна заедница, тој ќе се гони за потешко кривично дело

(Видео) НЕСОВЕСЕН ВОЗАЧ УДИРА ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И БЕГА, полицијата го пронајде и доби кривична

(Видео) НЕСОВЕСЕН ВОЗАЧ УДИРА ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И БЕГА, полицијата го пронајде и доби кривична

Македонката Марика Шутиновска, еден од најдобарите возачи на „Убер“ во светот

Македонката Марика Шутиновска, еден од најдобарите возачи на „Убер“ во светот

Безобѕирното возење во предложениот Кривичен законик се смета за кривично дело

Безобѕирното возење во предложениот Кривичен законик се смета за кривично дело

На граничните премини Табановце и Богородица и понатаму гужви, се чека над половина час

На граничните премини Табановце и Богородица и понатаму гужви, се чека над половина час

СОНЧЕВО И ТОПЛО, ПОПЛАДНЕ ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ, еве какво време не очекува следните денови

СОНЧЕВО И ТОПЛО, ПОПЛАДНЕ ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ, еве какво време не очекува следните денови