20 Јули, 2024
0.0289

„НИКО ИМА КАДЕ ДА ОДИ, НО ЧУКНЕТЕ ГЛАВАТА ДЕКА ВО ЦЕЛА МК ИМА САМО 12 КЛИНИЧКИ ТОКСИКОЛОЗИ“: Во одбрана на Беќаровски застана и адвокатот Јанаки

Објавено во: Македонија 16 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Адвокатот Јанаки Митровски, на неговиот фејсбук профил јавно застана во одбрана на токсикологот Нико Беќаровски, со образложение дека го познава девет години и дека таа реторика не ја користи.

На официјален фб пејџ на МЗ од Министерот во заминување, на најгнасен можен начин, на еден од најпрофесионалните доктори, со децении посветен на нашето здравје, прогонуван од група луѓе кои не се вработени на клиниката за токсикологија, чие место таму не е а некој по партиска линија упорно ги пика, меѓу кои и лик кој отворено призна дека сакал да влијае на резултати од тестирање, се обидуваат на најгнасен можен начин да му импутираат на д-р Нико Беќаровски омраза на национален основ.

Настрана што е срамота да се лиферува рекла казала, потпишана од Бог знае кој бидејќи и имиња нема, сите кои го познаваат Нико, а имам привилегија да го познавам девет години, ЗНААТ дека посочената реторика му е туѓа. Никогаш, нити во приватна комуникација не користел никакви дерогативни термини.

Нико има каде да оди, но чукнете главата дека во цела МК има само 12 клинички токсиколози.

Максимална поддршка за врвен доктор и професионалец како Нико Беќаровски!!!“, напиша тој на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

„ЗА СРЕЌА НЕМА ПОСЛЕДИЦИ ПО ДОМОВИТЕ И ГРАЃАНИТЕ“: градоначаникот Јанчев вели утре ќе се изгаснат дел од пожарите

„ЗА СРЕЌА НЕМА ПОСЛЕДИЦИ ПО ДОМОВИТЕ И ГРАЃАНИТЕ“: градоначаникот Јанчев вели утре ќе се изгаснат дел од пожарите

ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦАТА ВО КУМАНОВО: сообраќајка на автопатот Куманово-Скопје

ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦАТА ВО КУМАНОВО: сообраќајка на автопатот Куманово-Скопје

„Работниците во Македонски шуми гаснат пожари, буквално, по влечки!“: Левица со остра реакција за состојбата со пожарите

„Работниците во Македонски шуми гаснат пожари, буквално, по влечки!“: Левица со остра реакција за состојбата со пожарите

НОВА ПОДДРШКА: Прогласот за семакедонско обединување го потпиша и огранокот на Партијата на слободата за Мала Преспа

НОВА ПОДДРШКА: Прогласот за семакедонско обединување го потпиша и огранокот на Партијата на слободата за Мала Преспа

АПАНАЖА ЗА БЕСИМИ, БЕКТЕШИ И ЛОГА - закупнина за стан за четворица пратеници, како и плата до пензија, еве ги деталите

АПАНАЖА ЗА БЕСИМИ, БЕКТЕШИ И ЛОГА - закупнина за стан за четворица пратеници, како и плата до пензија, еве ги деталите

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ДЕБАР: град, громови, поплавени улици и одрони на патиштата

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ДЕБАР: град, громови, поплавени улици и одрони на патиштата

„Ветрот го сменил правецот и се нашол среде оган“: повредениот Златко правел противпожарен појас за огнот да не дојде до Сираково

„Ветрот го сменил правецот и се нашол среде оган“: повредениот Златко правел противпожарен појас за огнот да не дојде до Сираково

ЧЕТВОРИЦА ОХРИЃАНИ ЗАВРШИЈА ЗАД РЕШЕТКИ - прво се тепале во кафана, па ги нападнале полицајците

ЧЕТВОРИЦА ОХРИЃАНИ ЗАВРШИЈА ЗАД РЕШЕТКИ - прво се тепале во кафана, па ги нападнале полицајците

„Сите аеродромски сектори се во состојба на подготвеност поради глобалниот ИТ прекин“: ТАВ Македонија без откажани летови

„Сите аеродромски сектори се во состојба на подготвеност поради глобалниот ИТ прекин“: ТАВ Македонија без откажани летови