06 Декември, 2022
0.0252

Новогодишна промоција на Македонски Телеком

Објавено во: Мои пари 23 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Новогодишна промоција на Македонски Телеком

Македонски Телеком започнува Новогодишна промоција за поголемо уживање и непречено споделување на празничните моменти со најблиските. Сите нови Magenta 1 М и Mobile М корисници, како и постојните корисници коишто ќе склучат договор за лојалност на овие тарифни модели, добиваат  100GB промотивен мобилен интернет во период од 24 месеци, со активна е-сметка. Дополнително во рамките на оваа промоција се воведува и промотивен Фамилијарен буџет во износ од 9.000 денари по линија за Magenta 1/Mobile M и 12.000 денари по линија за Magenta 1/Mobile Unlimited. За уште поголемо уживање во најдобрата телевизија MaxTV, корисниците ќе може да активираат промотивен ТВ пакет HBO преку Telekom MK апликацијата и да уживаат во возбудливите филмски содржини без дополнителен надомест до 23.01.2023. 

Со празничната понуда, деловните корисници во Business, Magenta 1Business Professional и Standard добиваат: 100 GB односно 60 GB мобилен интернет и зголемен буџет од 16 000 МКД или 9 000 МКД во зависност од тарифниот модел, како и изедначени цени во Magenta 1 Business со cloud и без cloud. Бизнис корисниците на MaxTV исто така ќе можат да го активираат промотивниот ТВ пакет HBO преку менито на MaxTV услугата и да ги следат HBO програмите без дополнителен надомест до 23 јануари 2023. 

Овие празници останете поврзани со најблиските и искористете ги поволностите на новата понуда. За празничната понуда којашто важи ограничен период, повеќе информации можат да се добијат на www.telekom.mk. 

Македонски Телеком

press@telekom.mk


Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Кога времето го мери Omega, стрелките неизбежно креираат безвременска поезија: На магичен настан на „тајна“ локација, „Божиновски часовници и накит“ ги претстави новитетите од прeстижниот часовничарски бренд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога времето го мери Omega, стрелките неизбежно креираат безвременска поезија: На магичен настан на „тајна“ локација, „Божиновски часовници и накит“ ги претстави новитетите од прeстижниот часовничарски бренд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОВОЈ ЧЕТВРТОК ОДИМЕ НА РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ОВОЈ ЧЕТВРТОК ОДИМЕ НА РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

39 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ИСПЛАТИ ВИДЕОЛОТАРИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ ВО НОЕМВРИ

39 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ИСПЛАТИ ВИДЕОЛОТАРИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ ВО НОЕМВРИ

ОВИЕ ПРАЗНИЦИ, ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ СО DINERS CLUB!

ОВИЕ ПРАЗНИЦИ, ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ СО DINERS CLUB!

СИЛК РОУД БАНКА СО ПРАЗНИЧЕН ДЕНАРСКИ ДЕПОЗИТ

СИЛК РОУД БАНКА СО ПРАЗНИЧЕН ДЕНАРСКИ ДЕПОЗИТ

ŠKODA е на врвот на „Auto Trophy 2022“ со пет победи

ŠKODA е на врвот на „Auto Trophy 2022“ со пет победи

РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Лукаш и Камењаров: Со „Поклони се и почни“ им порачуваме на децата да не престанат да се радуваат и да другаруваат

Лукаш и Камењаров: Со „Поклони се и почни“ им порачуваме на децата да не престанат да се радуваат и да другаруваат

ФЕРО ИНВЕСТ единствен нуди комплетна услуга за проектирање, изградба и откупување на струјата од фотоволтаици

ФЕРО ИНВЕСТ единствен нуди комплетна услуга за проектирање, изградба и откупување на струјата од фотоволтаици