06 Декември, 2022
0.0376

Одбројуваме 7 дена до петтиот јубилеен настан „Мажи на годината“

Објавено во: Мои пари 23 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

И оваа 2022 годинаизминува, а во месецот посветен на машкото здравје ја обележуваме со јубилејниот настан „Мажи на годината“.

Подготовките се веќе при крај, и останаа само уште 7 дена до официјалниот избор на кој ќе бидат наградени најуспешните мажи во Македонија за 2022 година.

Во среда (30.11.2022) во DoubleTree by Hilton -Скопје со почеток од 20 часот ќе се бираат Мажите на годината во 13 категории и тоа: Маж на годината за 2022, Маж со трајни вредности, Менаџер на годината, Менаџер на годината до 40 години, Менаџер странец на годината, Млад менаџер до 30 години, Маж со најголем придонес во културата, Маж со најголем придонес во спортот, Маж со најголем придонес во општеството, Маж со најдобар стил, Маж според социјални медиуми, Хедонист на годината, Маж на годината во избор на организаторите

Како и изминатите години така и оваа, на гала вечерта ќе присуствуваат голем број јавни личности и докажани профеционалци во сите области. Организаторите најавуваат многу богата забавна програма, изненадувања и одличен настан единствен од ваков тип. 

Изборот на мажи на годината  кој има за цел да ги мотивира сите мажи кај нас, да ги награди најуспешните, и да придонесе во општеството со поголема свесност за машкото здравје  се одржува петта година по ред. Оваа година водители на настанот ќе бидат Жарко Димоски и Миа Костова, кои со сигурност ќе ја направат оваа вечер за паметење.

Генерален спонзор на овогодинешниот избор на „Мажи на Годината2022“ е компанијата Casinos Austria International Macedonia, и останатите спонзори DoubleTree by Hilton -Skopje, Бадел -AntiquePelinkovac, Пакомак, Орбико и парфимериите Fabu, Пивара-Скопје, Империјал Тобако, Авант Кар Македонија и други.

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ОВОЈ ЧЕТВРТОК ОДИМЕ НА РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ОВОЈ ЧЕТВРТОК ОДИМЕ НА РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

39 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ИСПЛАТИ ВИДЕОЛОТАРИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ ВО НОЕМВРИ

39 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ИСПЛАТИ ВИДЕОЛОТАРИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ ВО НОЕМВРИ

ОВИЕ ПРАЗНИЦИ, ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ СО DINERS CLUB!

ОВИЕ ПРАЗНИЦИ, ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ СО DINERS CLUB!

СИЛК РОУД БАНКА СО ПРАЗНИЧЕН ДЕНАРСКИ ДЕПОЗИТ

СИЛК РОУД БАНКА СО ПРАЗНИЧЕН ДЕНАРСКИ ДЕПОЗИТ

ŠKODA е на врвот на „Auto Trophy 2022“ со пет победи

ŠKODA е на врвот на „Auto Trophy 2022“ со пет победи

РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Лукаш и Камењаров: Со „Поклони се и почни“ им порачуваме на децата да не престанат да се радуваат и да другаруваат

Лукаш и Камењаров: Со „Поклони се и почни“ им порачуваме на децата да не престанат да се радуваат и да другаруваат

ФЕРО ИНВЕСТ единствен нуди комплетна услуга за проектирање, изградба и откупување на струјата од фотоволтаици

ФЕРО ИНВЕСТ единствен нуди комплетна услуга за проектирање, изградба и откупување на струјата од фотоволтаици

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември