22 Мај, 2018
0.3149
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Анализа

Како Груевски бара ново СЈО кога тоа на Јанева е неуставно?

Како Груевски бара ново СЈО кога тоа на Јанева е неуставно?

30 Октомври, 2017

Како БЕСА од надежна албанска партија се доведе до пораз?

Како БЕСА од надежна албанска партија се доведе до пораз?

30 Октомври, 2017

ВМРО-ДПМНЕ со полош дебакл од тој на СДСМ во 2013

ВМРО-ДПМНЕ со полош дебакл од тој на СДСМ во 2013

30 Октомври, 2017

Кој сака да биде поголема „УЧК“ од ДУИ?

Кој сака да биде поголема „УЧК“ од ДУИ?

27 Октомври, 2017

Сo последни сили се гледа крајот на кампањата

Сo последни сили се гледа крајот на кампањата

26 Октомври, 2017

Кои се градоначалниците кои го обелија образот на ВМРО-ДПМНЕ?

Кои се градоначалниците кои го обелија образот на ВМРО-ДПМНЕ?

25 Октомври, 2017

СДСМ и ДУИ ја рушат БЕСА преку ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ и ДУИ ја рушат БЕСА преку ВМРО-ДПМНЕ

25 Октомври, 2017

Кој ќе биде следниот претседател на Русија?

Кој ќе биде следниот претседател на Русија?

24 Октомври, 2017

Посета на „Тигрите“ му донесе тешки обвинувања на ДУИ

Посета на „Тигрите“ му донесе тешки обвинувања на ДУИ

24 Октомври, 2017

Заев „растура“ на митинзи, Груевски само три пати се појави

Заев „растура“ на митинзи, Груевски само три пати се појави

24 Октомври, 2017

СДСМ се воздржа и го испочитува денот на „ВМРО“, но за последен пат?

СДСМ се воздржа и го испочитува денот на „ВМРО“, но за последен пат?

24 Октомври, 2017

„Бегаат“ од Влада, а пуштаат спинови за нови министри

„Бегаат“ од Влада, а пуштаат спинови за нови министри

20 Октомври, 2017

Ахмети и Тачи од „смртни“ непријатели до нови партнери?

Ахмети и Тачи од „смртни“ непријатели до нови партнери?

19 Октомври, 2017

ИЗБОРЕН ИНЖЕНЕРИНГ е изговорот на лојалистите на Груевски кои имаат јавен крах

ИЗБОРЕН ИНЖЕНЕРИНГ е изговорот на лојалистите на Груевски кои имаат јавен крах

18 Октомври, 2017

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

18 Октомври, 2017

Во кои скопски општини продолжува битката меѓу СДСМ и ДПМНЕ?

Во кои скопски општини продолжува битката меѓу СДСМ и ДПМНЕ?

17 Октомври, 2017

Им смета што Миликије е од СДСМ, ама не и кога добиваат поддршка за Чаир, Тетово, Гостивар

Им смета што Миликије е од СДСМ, ама не и кога добиваат поддршка за Чаир, Тетово, Гостивар

17 Октомври, 2017

Кога Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со реалноста за негова оставка?

Кога Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со реалноста за негова оставка?

17 Октомври, 2017