22 Мај, 2018
0.3063
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Анализа

Касами со последен потег како лидер на БЕСА

Касами со последен потег како лидер на БЕСА

11 Јануари, 2018

Кој ја прекрши „Бесата“?

Кој ја прекрши „Бесата“?

08 Јануари, 2018

Дава ли Мицкоски надеж за конструктивност на ВМРО-ДПМНЕ?

Дава ли Мицкоски надеж за конструктивност на ВМРО-ДПМНЕ?

05 Јануари, 2018

Тимови на ДЕА и ФБИ ќе го засилат Хојт Ји во Скопје!?

Тимови на ДЕА и ФБИ ќе го засилат Хојт Ји во Скопје!?

28 Декември, 2017

Влева ли оптимизам првата средба на премиерот и лидерот на опозицијата?

Влева ли оптимизам првата средба на премиерот и лидерот на опозицијата?

27 Декември, 2017

Што досега направи Мицкоски и што мора да преземе?

Што досега направи Мицкоски и што мора да преземе?

25 Декември, 2017

Села не си оди од Владата така лесно - Ќе „раскине“ ли Заев?

Села не си оди од Владата така лесно - Ќе „раскине“ ли Заев?

25 Декември, 2017

„Банана“ за Амди Бајрам од ДУИ

„Банана“ за Амди Бајрам од ДУИ

22 Декември, 2017

CNN бесни што САД се „понижени“ во ОН

CNN бесни што САД се „понижени“ во ОН

22 Декември, 2017

Заев презеде одговорност и ќе води Совет за реформи во администрација

Заев презеде одговорност и ќе води Совет за реформи во администрација

20 Декември, 2017

„Нездравиот“ старт на идниот министер за здравство

„Нездравиот“ старт на идниот министер за здравство

19 Декември, 2017

Игрите може да започнат, кој ќе застане на тронот во „Белата палата“?

Игрите може да започнат, кој ќе застане на тронот во „Белата палата“?

11 Декември, 2017

За борбата и изгубените години во криза Заев нема простор за грешки

За борбата и изгубените години во криза Заев нема простор за грешки

11 Декември, 2017

Трпеноски: Заев не е свртен во државата, да не заборави на домашните проблеми

Трпеноски: Заев не е свртен во државата, да не заборави на домашните проблеми

10 Декември, 2017

Ризаов: Ако „груевизмот“ кој беше соборен се замени „заевизам“, тоа ќе биде уште поголема катастрофа

Ризаов: Ако „груевизмот“ кој беше соборен се замени „заевизам“, тоа ќе биде уште поголема катастрофа

10 Декември, 2017

Муслиу: Енергична влада со енергичен премиер

Муслиу: Енергична влада со енергичен премиер

10 Декември, 2017

Заев за предизвикот на МПЦ - Таа е реалност во православниот свет

Заев за предизвикот на МПЦ - Таа е реалност во православниот свет

08 Декември, 2017

Се отвори ли Пандорината кутија за менување на учебниците, па и на тие по историја?

Се отвори ли Пандорината кутија за менување на учебниците, па и на тие по историја?

08 Декември, 2017